Gwiazdy zaświecą w czerwcu

Jedną z gwiazd tegorocznych Dni Świdnika będzie zespół Cugowscy, którzy tworzą Krzysztof Cugowski z synami Piotrem i Wojciechem

Będzie muzycznie, rozrywkowo, ale ma nie zabraknąć również elementów lotniczych. Co prawda do Dni Świdnika jeszcze trzy miesiące, ale już wiadomo, kto prawdopodobnie będzie w tym roku bawił publiczność.
Dni Świdnika to największe miejskie wydarzenie plenerowe. Na święto miasta od lat zjeżdżają gwiazdy z pierwszej muzycznej półki. Podczas dwudniowych wydarzeń nie brakuje również dodatkowych atrakcji, akcentów lotniczych czy sportowych. Nie inaczej będzie również w tym roku. Co prawda do 10 i 11 czerwca pozostało jeszcze trzy miesiące, ale przygotowania do święta miasta rozpoczęły się już wiele tygodni temu. W tej chwili jest już niemal pewne, jakie muzyczne gwiazdy w tym roku w Świdniku wystąpią.
– Chcieliśmy tradycyjnie zaprosić na tyle zróżnicowanych artystów, żeby podczas Dni Świdnika mogli bawić się mieszkańcy w każdym wieku – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.
W sobotę, 10 czerwca na scenie plenerowej na trawiastym lotnisku będzie więc można zobaczyć na początek Dawida Kwiatkowskiego. Młody wokalista ma na swoim koncie cztery płyty studyjne. Jedna z nich pokryła się złotem, druga – platyną. Ostatni krążek Dawida Kwiatkowskiego trafił do sklepów muzycznych w grudniu zeszłego roku. Wokalista jest również zdobywcą Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV.
Gwiazdą pierwszego dnia będzie też zespół Lemon. Grupa powstała w 2011 roku i już zdążyła zebrać potężną publiczność. Pod koniec marca tego roku zespół planuje wydanie czwartego w swojej karierze albumu.

Drugiego dnia publiczność będzie na początek bawił Tercet Egzotyczny. Grupa, grająca w stylu latynoamerykańskim, wylansowała swoje pierwsze przeboje na początku lat sześćdziesiątych zeszłego wieku. Koncertuje do dziś i wydaje kolejne płyty.
Również w niedzielę świdnicka publiczność będzie miała okazję usłyszeć zespół Cugowscy. Formację tworzą Piotr i Wojciech Cugowscy ze swoim ojcem Krzysztofem Cugowskim. Wokalistom towarzyszą muzycy z zespołu Bracia. Występ grupy powiększonej o sekcję dętą i chórki odbędzie się w ramach trasy koncertowej „Zaklęty krąg”, która promuje pierwszy album rodzinnego tria. Tegoroczne Dni Świdnika zakończy występ Mesajah, czyli solidna dawka muzyki reggae.
Na tym jednak nie koniec. Oprócz muzycznych atrakcji w planach są również XI Modelarskie Dni Świdnika, czyli ogromna wystawa modeli. Podczas święta miasta zostaną rozegrane również zawody spadochronowe. Na atrakcje mogą liczyć również najmłodsi. – W tym roku do Świdnika przyjedzie największe w Polsce wesołe miasteczko – zdradza Adam Żurek. (kal)