Gwiazdy zaświecą w nowym roku

Anna Wyszkoni, Ryszard Rynkowski i Smolasty – te muzyczne gwiazdy już niebawem wystąpią w świdnickim MOK-u. Zaplanowano również gratkę dla miłośników opery i operetki.


24 stycznia przed świdnicką publicznością wystąpi Ryszard Rynkowski – piosenkarz, pianista i kompozytor; wielokrotny laureat festiwalu w Opolu. Na polskiej scenie muzycznej jest obecny już od czterech dekad, a jego przeboje wielu z nas zna i pamięta. Bilety: 60 zł – grupowy, 70 zł – ulgowy, 75 zł – normalny.

Z kolei na 2 lutego MOK przygotował propozycję dla nieco młodszej publiczności – koncert Smolastego – rapera, którego twórczość to połączenie r’n’b, rapu, popu i muzyki klubowej. Bilety: 20 zł – grupowy, 25 zł – ulgowy, 30 zł – normalny.

16 lutego na scenie MOK-u wystąpi jedna z najbardziej cenionych i charyzmatycznych wokalistek, obecna na polskiej scenie artystycznej już od 22 lat i mająca w dorobku ogromną ilość przebojów, nagród i ponad pół miliona sprzedanych płyt. Mowa o Annie Wyszkoni. Każdy jej koncert to porywające widowisko z bogatą oprawą multimedialną. Podczas koncertu artystka wykona nie tyko nowe przeboje, ale również te z wcześniejszych płyt. Bilety: 60 zł – grupowy, 70 zł – ulgowy, 75 zł – normalny.

Natomiast 23 lutego Miejski Ośrodek Kultury przygotował gratkę dla fanów nieco innych brzmień. Podczas „Koncertu Wiedeńskiego” usłyszymy obdarzonych wspaniałymi głosami solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami w Polsce i Europie.

Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa; nie zabraknie też najsłynniejszych arii z „Zemsty nietoperza”, „Barona cygańskiego”, „Wesołej wdówki”, „Księżniczki czardasza”). Koncert będzie nawiązywał do tradycyjnych wiedeńskich koncertów noworocznych. Bilety w cenie 80 zł można nabyć na stronie: kupbilecik.pl oraz w Księgarniach PWN, Sklepach Muzycznych Riff i Księgarniach Bookbook. (w)