Hala przy „Siódemce” odzyska blask

Jeszcze w tym roku hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku przejdzie poważny remont. W planach jest m.in. wymiana dachu, okien oraz remont parkietu. Urząd Miasta szuka właśnie firmy, która ruszy z remontem, jak tylko rozgrywający tu swoje mecze siatkarze Avii zakończą ligowy sezon.


Położona we wschodniej części miasta Szkoła Podstawowa nr 7 im. Żołnierzy Armii Krajowej to jedna z najbardziej obleganych świdnickich podstawówek. Pokazują to choćby wyniki ostatniego naboru do klas pierwszych.

Z nowym rokiem szkolnym powstanie tu pięć nowych oddziałów, czyli o jeden więcej niż w obecnym roku szkolnym. Dyrekcja prognozuje, że z czasem uczniów może być jeszcze więcej w związku z tym, że nieopodal, przy ul. gen. S. Roweckiego „Grota” powstają nowe bloki.

Wśród zaplanowanych na ten rok inwestycji dotyczących infrastruktury szkół i przedszkoli Urząd Miasta Świdnik uwzględnił również remont hali sportowej przy „Siódemce”.

W budynku zostanie wymieniony dach, oświetlenie, okna, które teraz będą otwierane za pomocą siłowników elektrycznych. Odświeżony ma być również parkiet. Jeśli uda się bez przeszkód wybrać wykonawcę, remont ruszy w wakacje.

– W tym wypadku musimy też patrzeć na system rozgrywek Avii, która będzie teraz walczyć w play-off’ach. Zakładając, że uda się bez przeszkód rozstrzygnąć przetarg, zechcemy rozpocząć remont, kiedy rozgrywki się skończą – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Urząd Miasta w Świdniku założył, że prace te pochłoną około 300 tysięcy złotych. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here