Halo, policja? Czekamy

Wycieczka chełmskiego Młodzieżowego Domu Kultury wyruszyła z opóźnieniem. A wszystko przez zapominalskich policjantów i kierowcę-gapę.

Młodzieżowy Dom Kultury w ramach akcji „Kolorowe lato w mieście” organizuje wycieczki dla dzieci. W miniony wtorek (21 sierpnia) zaplanowali wyjazd do Wioski Gotów w Masłomęczu. I jak zawsze, kilka dni wcześniej skontaktowali się z Komendą Miejską Policji w Chełmie, aby w dniu wyjazdu skontrolowała kierowcę i stan techniczny pojazdu.

Rodzice dzieci, które tego dnia wybierały się w podróż, poinformowali nas jednak, że policja zapomniała o umówionej kontroli. – Trzeba było wydzwaniać, przypominać się i czekać, aż znajdzie się jakiś wolny patrol. Czy tak to powinno wyglądać? – zastanawiają się rodzice.

Podkom. Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów przyznaje, że rzeczywiście zgłoszenie od organizatorów wycieczki nie dotarło do funkcjonariuszy. Ostatecznie policjanci z opóźnieniem dojechali na miejsce i przeprowadzili kontrolę. I faktycznie, okazała się konieczna.

– Policjanci zauważyli, że dzień wcześniej straciły ważność badania techniczne pojazdu – mówi Barbara Nizio, dyrektor MDK w Chełmie.

Kierowca szybko załatwił sprawę i po godzinie wrócił z wymaganymi dokumentami. W tym czasie dzieci przebywały w MDK pod opieką pracowników.

Przy okazji tego nieporozumienia policja zachęca do zgłaszania kontroli autokarów wycieczkowych przed podróżą. Można to zrobić, dzwoniąc do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji. Każdy może także zweryfikować pojazd za pośrednictwem strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu i wyświetlą nam się informacje dotyczą ubezpieczenia OC, badań technicznych, a także komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony. (mg)