Handlowanie mniej spartańskie

Wizualizacja nowego targowiska

Urząd Miasta Świdnik pochwalił się pierwszymi wizualizacjami nowego targowiska. Będą zadaszone miejsca dla handlujących, nowa nawierzchnia i ogrodzenie. Prace remontowe mają ruszyć w przyszłym roku.


Świdnickie targowisko straszy swoim wyglądem od lat. Zarówno kupcy, jak i klienci bazaru wielokrotnie zwracali się do miasta o jego remont. W ubiegłym roku przedstawiciele ratusza zdecydowali, że najwyższy czas zająć się bazarem. Do sprawy urzędnicy podeszli kompleksowo – przeprowadzili ankietę, w której zapytano sprzedawców i ich klientów o oczekiwania wobec nowego targu.
Jeszcze w 2016 roku magistrat informował, że prace związane z przebudową targowiska powinny rozpocząć się w 2017. Tak się jednak nie stanie. Magistrat co prawda złożył już wniosek do Starostwa Powiatowego w Świdniku o pozwolenie na budowę. Kiedy otrzyma pozytywną decyzję – jak zapowiadają przedstawiciele ratusza – nie będzie przeciwwskazań do rozpoczęcia prac. Ich rozpoczęcie zaplanowano na przyszły rok.
Ostatnio ratusz pochwalił się pierwszymi wizualizacjami nowego targowiska. Przewiduje zadaszone miejsca dla handlujących, budowę nowego ogrodzenia i naprawę nawierzchni.. Korzystający z bazaru będą mieć dostęp do toalety i bieżącej wody. Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy. Jak czytamy na stronie UM Świdnik, w planach jest przebudowa obu części targowiska – tej między ulicami Okulickiego i Targową, jak i tej zlokalizowanej wzdłuż torów. Na początku jednak inwestycja obejmie plac z zadaszonymi straganami.
– Zależy nam, żeby modernizację przeprowadzić sprawnie, nie zamykając targowiska. Stąd pomysł, żeby przebudowę wykonać w dwóch etapach – tłumaczy burmistrz Waldemar Jakson.
Wstępnie prace związane z modernizacją bazaru będą kosztować 2 mln zł. W 2018 roku miasto zamierza wydać jedną czwartą tej kwoty. (opr. w)