Harcerze z wizytą u starosty

Harcerze z Drużyny Nieprzetartego Szlaku „Polana” działającej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odwiedzili siedzibę Starostwa Powiatowego w Świdniku. Goście mogli zobaczyć m.in., jak funkcjonuje urząd i zajrzeć do gabinetu wicestarosty Waldemara Białowąsa.


– Z przyjemnością gościliśmy tak zdyscyplinowaną i zainteresowaną regionem młodzież. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na wielu płaszczyznach wspiera dzieci oraz młodzież ze specjalnymi potrzebami, wciąż oferując nowe możliwości. Od niedawna placówka pełni rolę wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego, realizującego program „Za życiem” – mówi wicestarosta.
Drużyna harcerska przy SOSW w Świdniku działa od 2013 roku. Prowadzą ją Marta Kubiak i Anna Zielińska. Harcerze spotykają się raz w tygodniu na zbiórkach, podczas których bawią się, śpiewają oraz zgłębiają tajniki technik harcerskich. Druhny i druhowie biorą także udział w festiwalach, wycieczkach i innych wydarzeniach organizowanych w Świdniku. W czasie wizyty w powiecie opowiadali o niedawnym wyjeździe do Warszawy, a wicestarosta obiecał, że pomoże harcerzom w zorganizowaniu wycieczki na świdnickie lotnisko. (w)