HILT – rewolucja w leczeniu stawów

Laser wysokoenergetyczny (HILT – High Intensity Laser Therapy) to najnowocześniejsze narzędzie do komfortowej terapii przeciwbólowej, stanowiące alternatywę dla zimnej laseroterapii oraz znakomite uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Jest powszechnie wykorzystywany w renomowanych klinikach i gabinetach rehabilitacyjnych. Doskonale nadaje się do leczenia stanów chorobowych głęboko położonych mięśni, ścięgien i więzadeł.

Wywoływane efekty fotochemiczne, fotomechaniczne i fototermiczne wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz poprawiają natlenienie i odżywienie tkanek. Laser umożliwia nieinwazyjne i błyskawiczne leczenie bólu, stanów zapalnych, zwyrodnień pojawiających się w różnych obszarach ciała.
Zależnie od miejsca na które oddziaływuje laser, efektem terapii jest zmniejszenie bólu mięśni już po pierwszym zabiegu, ograniczenie obrzęków, stanów zapalnych i pobudzenie regeneracji chrząstek stawowych. Wśród wskazań do zabiegu laserem wysokoenergetycznym wymienić można m.in.: zapalenie stawów, bóle kręgosłupa, łokieć tenisisty, zerwanie mięśni, naciągnięcie wiązadeł, ostroga piętowa, zespół bolesnego barku, punkty spustowe (obszary w mięśniach w postaci zgrubień i guzków, które pod wpływem nacisku wywołują znaczne uczucie bólu), zapalenie kaletki i błony maziowej, zmiany kostno-chrzęstne.
Laseroterapia jest zabiegiem bardzo dobrze tolerowanym przez pacjentów. Zabieg jest wykonywany na zlecenie lekarza. W przypadku laseroterapii, podczas zabiegu nie stosuje się dodatkowych leków. Prawidłowo wykonany zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Laser wysokoenergetyczny przyspieszając procesy regeneracyjne organizmu może stanowić uzupełnienie terapii falą uderzeniową.
Efekt terapeutyczny zabiegu jest lepszy jeżeli zabieg wykonywany jest na nowoczesnym, odpowiednio serwisowanym sprzęcie. Centrum Rehabilitacji Medycznej Fizjomed dysponuje najnowszej generacji laserem wysokoenergetycznym, dzięki któremu pacjenci leczeni są jeszcze skuteczniej . Jest to nowość wśród aparatury medycznej dostępnej w rehabilitacji i jedno z najmocniejszych obok fali uderzeniowej urządzeń. Laseroterapia wysokoenergetyczna HILT jest metodą leczenia, której wskazania obejmują praktycznie każdą część ciała.