Historia Chełma w muzeum

Chełmskie Muzeum szykuje się do stałej wystawy, poświęconej historii miasta. O to zabiega też radny Eugeniusz Wilkowski. Jest jednak problem z miejscem…

Na ostatniej sesji miejski radny Eugeniusz Wilkowski zwrócił się z apelem, by Muzeum Ziemi Chełmskiej przygotowało stałą wystawę poświęconą historii miasta. – Chodzi o to, aby dostrzec w niej wszystkie rozdziały historii nierozerwalnie związane z Chełmem – przekonywał radny. – Taka wystawa jest potrzebna, zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym nasze miasto.
Z radnym zgodził się odpowiedzialny za miejską kulturę wiceprezydent Chełma, Stanisław Mościcki. – Takie działania już zostały podjęte – podkreśla. – Problem mamy jednak z miejscem. Muzeum ma ograniczone możliwości lokalowe. Przygotowanie takiej wystawy może potrwać nawet kilka miesięcy. Niewykluczone, że zrezygnujemy z którejś z obecnych wystaw, albo ją ograniczymy. Po to tylko, by znaleźć miejsce dla eksponatów związanych z historią naszego miasta. W każdym bądź razie na pewno taka wystawa będzie zorganizowana. (ptr)