Historyczna wygrana

ŁADA BIŁGORAJ – UNIA BIAŁOPOLE 0:3 (0:1)


0:1 – Mazur (17), 0:2 – Lewkowicz (67 karny), 0:3 – Mazur (87).

UNIA: Kozłowski – Bureć, Kociuba (21 Ślusarz), M. Cor, K. Cor, Greguła (65 Mateusz Antoniak), Zdybel, Lewkowicz (88 Sarzyński), Leśnicki (61 Paśnik), Mazur, Poterucha (81 Fronc).

Beniaminek z Białopola odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w czwartej lidze. Na wyjeździe pokonał złożony głównie z młodych zawodników zespół Łady Biłgoraj.

– Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando – mówił po spotkaniu trener Unii, Tomasz Hawryluk. – Wiedzieliśmy, że młodzież z Łady będzie miała problemy z wyjściem z własnej połowy, jeśli podejdziemy wysoko. Zagraliśmy pressingiem na połowie przeciwnika i to się opłaciło.

W pierwszej części gry Unia stworzyła sobie dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia gola, z których jedną wykorzystała. Najpierw dogodną okazję miał Aleksander Poterucha, ale nie zdołał posłać piłki do siatki. Sztuki tej w 17 min. dokonał Paweł Mazur.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Łada, która dążyła do wyrównania. Z biegiem czasu jednak inicjatywę przejęła Unia i gdy w 67 min. grający dobre spotkanie Dawid Lewkowicz z rzutu karnego podwyższył wynik, gospodarze stracili wiarę w korzystny wynik.

W 74 min. Lewkowicz mógł zamknąć mecz, ale nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem przeciwnika. Wynik spotkania w 87 min. ustalił Mazur, trafiając do bramki po podaniu Lewkowicza. – Mogliśmy strzelić jeszcze dwa gole i wygrać wyżej, ale cieszymy się z tego, co mamy – mówił po spotkaniu trener Hawryluk. (r)