Hubertus EXPO 2018

Liczne grupy chełmskich myśliwych uczestniczyły w wycieczkach zorganizowanych przez poszczególne koła i Zarząd Okręgowy PZŁ do Warszawy na XV Międzynarodowe Targi „Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji”.

W Centrum Targowo-Konferencyjnym MT Polska przez trzy dni (6-8 kwietnia) wystawcy prezentowali swoje stoiska. Jak zawsze można było zobaczyć wystawę łowiecką, broń i akcesoria łowieckie, pokazy sprzętu, liczne stoiska ubrań i wyposażenia niezbędnego do wykonywania gospodarki łowieckiej. (m)

Walne w KŁ nr 22 ChTMP

W najstarszym w okręgu chełmskim Kole Łowieckim nr 22 „ChTPM” w Chełmie walne odbyło się w 15 kwietnia w Domu Myśliwych Ziemi Chełmskiej w Kumowej Dolinie. Uczestniczyło w nim 46 członków koła, stażyści oraz goście, m.in.: nadleśniczy Nadleśnictwa Chełm Krzysztof Dźwierzyński, powiatowy lekarz weterynarii Agnieszka Lis, prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Chełmie Marian Rudnik i przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Chełmie Mirosław Sawicki. Przyjęto sprawozdania z działalności zarządu koła i komisji rewizyjnej oraz plan działania i projekt budżetu na nowy sezon. Walne zgromadzenie udzieliło absolutorium zarządowi. Z uwagi na rezygnację Andrzeja Makucha z funkcji prezesa Koła, wybrano nowego prezesa. Został nim Krzysztof Stachniuk. Wybrano delegatów na Okręgowy Zjazd Delegatów PZŁ w Chełmie. Są to: Andrzej Makuch, Andrzej Mąka, Dionizy Stafiński i Robert Stopa.