Huczne święto społeczników

Kilkadziesiąt odznaczeń, podczas jubileuszowej gali z okazji 100-lecia przyłączenia wsi Bronowice do Lublina i 60-lecie powstania dzielnicy odebrali najbardziej zasłużeni dla tej małej ojczyzny.
Uroczysta gala odbyła się w miniony poniedziałek w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ulicy Łabędziej 4. Mieszkańców zaszczycili swą obecnością reprezentanci władz: wojewoda Przemysław Czarnek, zastępca prezydenta Lublina Artur Szymczyk, poseł Artur Soboń, kilku lubelskich radnych i większość społeczników z bronowickiej rady dzielnicy. Odczytano też podziękowania przesłane przez wiceministra Krzysztofa Michałkiewicza i europosła Krzysztofa Hetmana.
Po uroczystym otwarciu imprezy zasłużonych mieszkańców Bronowic odznaczono medalami państwowymi, medalami prezydenta miasta i marszałka województwa. Wyróżnienia odebrało trzydziestu społeczników. Na blisko 200 uczestników spotkania czekały elegancko zastawione stoły z poczęstunkiem. Ceremonię zakończyły występy artystyczne z porywającym publikę zespołem Masters.
W kolejnym numerze „Nowego Tygodnia” zapraszamy do lektury wywiadu z Adamem Głowaczem, społecznikiem, radnym dzielnicowym i miejskim z Bronowic. BCH