Hulajnoga za podatek

Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają czas do końca miesiąca. Do 30 czerwca mieszkańcy Świdnika mogą zgłaszać swój udział w loterii „Rozlicz PIT w Świdniku”. Wśród jej uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody.


W tym roku taka loteria odbywa się w Świdniku po raz pierwszy. W ten sposób władze Świdnika chcą zachęcić mieszkańców, aby w rocznym rozliczeniu podatkowym PIT wpisywali Świdnik, jako miejsce zamieszkania. – Dziś każdy podatnik wypełniając zeznanie podatkowe nie musi wpisywać w nim miejsca zameldowania, a miejsce zamieszkania. To powoduje, że część podatku, który i tak płaci, trafi do samorządu, w którym faktycznie mieszka, i z którego usług na co dzień korzysta.

Warto wspierać w ten sposób samorząd, bo przecież „oddajemy” mieszkańcom te pieniądze w formie podnoszenia jakości komfortu życia, lepszej oferty placówek oświatowo-wychowawczych i zwiększonej ilości inwestycji – zachęcała kilkanaście tygodni temu do „lokalnego patriotyzmu podatkowego” i udziału w loterii ówczesna sekretarz miasta, Ewa Jankowska (od czerwca jest wiceprezesem spółki Tauron Wytwarzanie – przyp. aut.).

Urzędnicy przypominali również, że wbrew pozorom to nie podatek od nieruchomości stanowi największe wpływy w dochodach własnych samorządów, a właśnie udział w podatku PIT. W Świdniku to mniej więcej 40 proc. dochodów własnych, czyli kwota ok. 40 tys. zł.

Co zrobić aby wziąć udział w loterii? Pierwszym i podstawowym warunkiem było złożenie deklaracji podatkowej i wpisanie Świdnika jako miejsca zamieszkania. Ci, którzy to zrobili powinni zarejestrować się na stronie rozliczpitwswidniku.pl. Termin rejestracji uczestników loterii mija 30 czerwca, a 9 lipca, w sali plenarnej Urzędu Miasta Świdnik odbędzie się losowanie nagród. Będą to: hulajnoga elektryczna Techlife, dziesięć rowerów Romet Gazela i pięć zegarków smartwatchy Garmin Vivoactive 4. Jak dotąd do udziału w loterii zgłosiło się ok. 900 mieszkańców. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here