Hybrydowe latarnie powędrują nad progi

Urząd Miasta Świdnik planuje demontaż latarni hybrydowych, które oświetlały ul. Nadleśną. Wzdłuż tej ulicy powstało już docelowe oświetlenie, a zasilane wiatrem i słońcem lampy będą teraz służyć mieszkańcom osiedli domków jednorodzinnych.


Do ubiegłego poniedziałku Urząd Miasta Świdnik czekał na oferty od firm, które zechciałyby podjąć się wykonania robót związanych z budową oświetlenia hybrydowego. Nie chodzi jednak o ustawienie nowych latarni, a demontaż istniejących i przeniesienie ich w inne miejsce. Zadaniem firmy, która otrzyma to zlecenie będzie rozmontowanie 29 słupów oświetleniowych z modułem fotowoltaicznym i turbiną wiatrową z ul. Nadleśnej, ich konserwacja i serwis oraz ustawienie we wskazanych przez miasto lokalizacjach.

Nie oznacza to jednak, że ulica Nadleśna zostanie pozbawiona latarni. Jak tłumaczy Urząd Miasta, na Nadleśnej wykonane zostało już oświetlenie docelowe, a latarnie hybrydowe z tego obszaru zostaną przeniesione na inne ulice, na których obecnie nie ma jeszcze oświetlenia miejskiego i doświetlą m.in. nowe progi zwalniające. Będą to ulice: Miętowa (5 szt. na skrzyżowaniach z innymi uliczkami i 1 szt. przy progu zwalniającym), ul. Rumiankowa (7 szt. przy skrzyżowaniach i 1 szt. przy progu), Widokowa (5 szt. przy progach i 2 szt. przy skrzyżowaniach), Barwna (3 szt. przy skrzyżowaniach), Srebrna (2 szt. przy skrzyżowaniach) oraz Kaczeńcowa (3 szt. – przy progach zwalniających).

Latarnie powinny pojawić się na osiedlach najpóźniej do połowy przyszłego miesiąca. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here