Hybrydowe Skody w policji

32 egzemplarze modelu Octavia iV z napędem hybrydowym typu plug-in zasiliły flotę Komendy Głównej Policji w Warszawie. Innowacyjne hybrydy producenta pozwalają na jazdę wyłącznie w trybie elektrycznym.

Pod koniec września 32 modele hybrydowej Skody Octavia iV w wersji Combi trafiły do Komendy Głównej Policji w Warszawie. Samochody będą wspierały funkcjonariuszy w codziennej pracy, zapewniając im dynamikę, komfort i bezpieczeństwo. Standardowe oraz dodatkowe wyposażenie pojazdów sprawia, że doskonale sprawdzą się w pracy policji. Auta w takiej konfiguracji mogą przejechać nawet do 65 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną (WLTP).

Model imponuje nie tylko dużą łączną mocą silników osiągającą do 204 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym układu 350 Nm, ale również sześciobiegową skrzynią DSG obsługiwaną elektronicznie w technologii shift-by-wire. Wszystko to sprawia, że codzienna jazda staje się ponadprzeciętnie dynamiczna. Model jest wyposażony także w innowacyjne systemy bezpieczeństwa, pomagające zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Ponadto pojazdy zostały uzupełnione o specjalne wyposażenie, które ma ułatwić codzienną pracę policji.

System uprzywilejowania w ruchu drogowym składa się z urządzeń świetlnych takich jak zespolona lampa ostrzegawcza na dachu pojazdu, lampa LED za przednią szybą oraz lampy LED w zderzaku przednim i wewnętrznej części klapy tylnej, a także głośnika umieszczonego w przednim zderzaku, który jest w stanie wyemitować do 118 dB. Oprócz tego Octavia iV zawiera przewoźny radiotelefon, metalową osłonę silnika, kratę oddzielającą przestrzeń dla pasażerów od bagażnika, a także zestawy pierwszej pomocy. Model został również specjalnie oznakowany charakterystycznym logo Policji, co czyni go rozpoznawalnym w przestrzeni publicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here