I po stresie

Egzamin gimnazjalny w SP nr 7 w Chełmie

Gimnazjaliści mają za sobą trzydniowy test gimnazjalny. Na wyniki poczekają do czerwca. W Chełmie egzamin pisało ponad pół tysiąca uczniów.

Egzamin gimnazjalny rozpoczął się w środę. Tego dnia gimnazjaliści pisali część humanistyczną z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. W czwartek zdawano część metematyczno-przyrodniczą. Ostatniego dnia, w piątek, gimnazjaliści wykazywali się umiejętnościami językowymi. W województwie lubelskim test gimnazjalny pisało prawie 19,5 tys. uczniów. W Chełmie do egzaminu podeszło ponad pięciuset gimnazjalistów. Dla uczniów, którzy ze względów zdrowotnych czy losowych nie uczestniczyli w teście wyznaczono terminy dodatkowe. Gimnazjaliści mają egzamin za sobą a teraz pozostaje im czekać na wyniki. Będą ogłoszone w czerwcu. To od nich zależy, do której szkoły średniej dostaną się uczniowie.

Przecieki w internecie

Pierwszego dnia testu gimnazjalnego w ogólnopolskich mediach pojawiła się informacja, że w jednej ze szkół w kraju doszło do przecieków i zarys tematu z języka polskiego znalazł się w internecie na dwadzieścia minut przed rozpoczęciem egzaminu. Temat był żywy także w Chełmie. Gimnazjaliści dyskutowali o tym. Urzędnicy informują, że przy organizacji egzaminu w Chełmie nie odnotowano nieprawidłowości. (mo)

Egzamin gimnazjalny w SP nr 11 w Chełmie