I Ty możesz uratować czyjeś życie!

Krasnostawscy dzielnicowi podczas swoich codziennych zadań służbowych sprawdzają także miejsca, w których mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. – Kontrolują opuszczone budynki, tereny ogródków działkowych, dworców. Udzielają pomocy i informacji wszystkim osobom, które są często pozbawione środków do życia i miejsca, gdzie mogą schronić się przed działaniem niskich temperatur oraz zjeść ciepły posiłek – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Trwający okres jesienno-zimowy to czas, w którym temperatura może spadać poniżej zera, zwłaszcza w porze nocnej. – Jest ogromnym zagrożeniem dla osób potrzebujących, które nie mają schronienia ani żadnych środków do życia. Problem może dotyczyć również osób nieporadnych życiowo, starszych, schorowanych lub mieszkających samotnie – mówi Jolanta Babicz, rzecznik policji w Krasnymstawie. Aby zapobiec ewentualnym tragediom krasnostawscy dzielnicowi w trakcie wykonywanych zadań służbowych kontrolują opuszczone budynki, ogródki działkowe, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie i potrzebujące pomocy.

Policja pomaga osobom szczególnie narażonym na skutki niskich temperatur powietrza. – Pamiętajmy, że również naszym obowiązkiem jest troska o życie drugiego człowieka, dlatego nigdy nie przechodźmy obojętnie obok osoby potrzebującej, która śpi na ławce w parku czy wydaje się nam być po prostu pijana apeluje Babicz. – Zwracajmy uwagę na osoby nieporadne, koczujące w pustostanach, samotnie mieszkające. Czasami tylko jeden telefon może komuś uratować życie. Przypominamy, że zgłoszeń możemy dokonywać nawet w sposób anonimowy – dodaje. Wystarczy zadzwonić na nr alarmowy 112 lub od razu powiadomić pogotowie ratunkowe pod nr 999. (k)