II Otwarte Zawody Sumowe

Zbiornik Tuligłowy k. Krasnegostawu był areną zmagań II Otwartych Zawodów Sumowych organizowanych przez Nadbużański Klub Karpiowy.

Do imprezy zgłosiło się 12 ekip z okręgów: chełmskiego, zamojskiego i lubelskiego. Wygrał VooDoo Team z Zamościa reprezentowany przez Rafała Pasiekę i Marcina Franczaka, którzy złowili po jednej rybie – pierwsza ważyła 9300 g, druga 23100 g. Były to jedyne sumy z powodzeniem wyholowane podczas imprezy, które dały drużynie bezapelacyjne zwycięstwo. Organizatorzy dziękują sponsorom, czyli Arkadiuszowi Rubikowi, który ufundował nagrodę główną w postaci kompletnego zestawu sumowego, Danielowi Kowalczykowi – właścicielowi sklepu wędkarskiego „Wodnik”, który był sponsorem kołowrotka oraz Albertowi Pikusowi ze sklepu „Moczykij” za puchary. Słowa uznania należą się także ekipie sędziowskiej z koła Krasnystaw Miasto za przygotowanie terenu oraz sędziowanie. (b)

Mistrzostwa na Stańkowie

(17 czerwca) Szymon Chciuk został spławikowym mistrzem Koła PZW Chełm Miasto. Sukces zapewniły złowione ryby o wadze 3332 g. Zawody rozegrano na Stańkowie, a rywalizowało dziewiętnastu zawodników. Kolejne miejsca zajęli: 2. Andrzej Kowalczyk (2918 g ryb), 3. Piotr Woźniak (2776), 4. Grzegorz Chomiarczuk (2405, w tym największa ryba zawodów – karaś srebrzysty o wadze 335 g), 5. Stanisław Wróblewski (2245), 6. Waldemar Pieczykolan (2076). Sędziowali: Marian Giebudziński i Leszek Basaj.

O puchar „Gibsona”

(16 czerwca) Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej zorganizował Gruntowe Mistrzostwa Koła o Puchar Zajazdu „Gibson”. Zawody rozegrano na Bugu. Ryby brały dość dobrze, były to głównie krąpie i płocie. W imprezie wzięło udział 12 wędkarzy. Klasyfikacja końcowa: 1. Grzegorz Zalewski – 4510 pkt., 2. Grzegorz Cholawo – 2700 pkt., 3. Jerzy Haciuk – 2955 pkt., 4. Norbert Cholawo – 2040 pkt., 5. Wiesław Wróblewski – 2840 pkt., 6. Bartłomiej Dąbrowski – 1920 pkt.
Sędziowali Andrzej Polak oraz Grzegorz Łubkowski. Zarząd koła składa serdeczne podziękowania dla właściciela Zajazdu „Gibson” Radosława Liperta za patronat i sponsorowanie imprezy, a wszystkich uczestników zaprasza na kolejną edycję już za rok. (b)

Sukces reprezentanta Okręgu Chełmskiego

Podczas Gruntowych Mistrzostw Polski (fedder) rozegranych w dniach 15-17 czerwca na jeziorze w miejscowości Sicina-Pyrzyce reprezentant Okręgu Chełmskiego Michał Knotowicz zajął 4. lokatę, a drugi z naszych reprezentantów Krzysztof Jędrzejewski był 32. W zawodach udział wzięło 80 zawodników. M. Knotowicz w pierwszym dniu wygrał swój sektor z wynikiem 2.275 g, a K. Jędrzejewski w swoim sektorze uplasował się na IV pozycji. W drugiej turze M. Knotowicz był 4. i z pięcioma punktami zajął w klasyfikacji generalnej 4. lokatę. Do podium zabrakło niewiele, bo zdobywcy 2. i 2. miejsca uzyskali również po 5 punktów sektorowych.

Spławikowe Grand Prix Młodzieży

Zawody odbyły się 17 czerwca na zbiorniku Staw. Startowało 16 zawodników: 5 w kategorii młodzieży i 11 w kategorii kadetów. Sędziowali: Andrzej Polak (sędzia główny), Artur Ptaszyński i Anna Podolska. Wyniki kadetów: 1. Alicja Smelkowska (Krasnystaw Miasto) – 2.205 g, 2. Grzegorz Dziedzic (Krasnystaw miasto) – 2.185 g, 3. Filip Dybała ()Wodnik) – 1.970 g, 4. Kacper Kobus (Włodawa) – 1.740 g, 5. Gabriela Król (ChSM) – 1.380 g, 6. Eryk Szpakowski (Krasnystaw Miasto) – 1.345 g. Wyniki juniorów: 1. Piotr Lipczak (Pasja Wierzbica) – 3.380 g, 2. Tomasz Kobus (Włodawa) – 2.310 g, 3. Julia Polak (Wola Uhruska) – 1.875 g, 4. Szymon Korczyński (Wola Uhruska) – 1.485 g, 5. Marek Kruk (Wola Uhruska) – 575 g.

Dzień Dziecka w Kole Pasja Wierzbica

(3 czerwca) Z okazji Dnia Dziecka Zarząd Koła Pasja w Wierzbicy zorganizował na miejscowym zbiorniku wodnym zawody wędkarskie. Startowało 36 dzieci, w tym 6 dziewczynek. Sędziowali: Mirosław Kawiak (sędzia główny), Roman Kozłowski (zastępca) i Edward Demczuk (sędzia sekretarz).
WYNIKI. Kategoria 4-7 lat: 1. Szymon Kubów – 490 g, 2.Cezary Mróz – 300 g, 3.Michał Maj – 240 g. Kategoria 8-11 lat: 1. Magdalena Bąk – 1.060 g, 2. Filip Wawruszak – 520 g, 3. Jakub Chmiel – 470 g. Kategoria 12-15 lat: 1. Jakub Sas – 580 g, 2. Adrian Wawruszak – 480 g, 3. Olaf Zuzański – 130 g.

Spławikowe Mistrzostwa Koła Dubeczno

Zawody odbyły się na Bugu we Włodawie, startowało 15 wędkarzy. Wyniki: 1. Ryszard Bruchacki – 3 pkt.,794 g, 2. Zygmunt Gołdyn – 4 pkt., 468 g, 3. Artur Majewski – 5 pkt., 737 g. Sędziowali: Mirosław Folusz (sędzia główny) i Paweł Łapiński (sędzia sekretarz).

Piknik z okazji Dnia Dziecka w Dorohusku

Z okazji Dnia Dziecka Zarząd Koła PZW w Dorohusku zorganizował piknik wraz z zawodami wędkarskimi na zbiorniku wodnym Husynne. W imprezie udział wzięło łącznie 181 uczestników. Oprócz zawodów wędkarskich organizatorzy przygotowali szereg konkursów zręcznościowych. Wyniki zawodów wędkarskich: dziewczęta rocznik 2005 i młodsze – 1. Julia Kawalec – 990 g, 2. Karolina Kowalczyk – 540 g, 3. Ola Madej – 480 g, chłopcy rocznik 2005 i młodsi – 1. Sebastian Wójcicki – 710 g, 2. Szymon Zawiślak – 540 g, 3. Szymon Mazurek – 500 g. Zwycięzcą kategorii dziewcząt rocznik 2000-2004 została Dominika Chwyć – 100 g. W zawodach rzutowych zwyciężył Piotr Masełko, drugi był Adam Tarasek, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Chwyć. W zawodach dzieci rocznik 2012 i młodsi w kategorii „rybki magnetyczne” zwyciężyli ex aequo Mateusz Zieliński i Oliwier Knap, a kolejne ex aequo 3. miejsce zajęli Aleksander Guz i Kamil Oleszczuk. W zawodach kajakowych rocznik 2000-2004 zwyciężył Damian Albiniak, drugi był Paweł Tarasek, a trzecie miejsce zajęła Dominika Chwyć. W kajakach rocznik 2005 i młodsi zwyciężył Adam Tarasek, drugie miejsce zajęła Zuzanna Chwyć, a trzecie Klaudia Ptasznik. W zawodach „wspinaczka – ekstremalna” zwyciężyli ex aequo Piotr Masełko i Zuzanna Chwyć, a 2. miejsce ex aequo wywalczyli Stanisław Wybraniec i Adam Rzeźnik. W zawodach wspinaczkowych – „Ścianka 8 m” zwyciężyły ex aequo Zuzanna Chwyć i Konstancja Błaszko, a 2. miejsce zajął Kajetan Łuba. Zawody strzeleckie (ASG) w roczniku 200-2004 wygrał Gabriel Tołysz, drugi był Marcin Tolisz, a trzeci – Fabian Lewczuk. W roczniku 2005 i młodsi: 1. Wojciech Kasprzak, 2. Mikołaj Wasyliew, 3. Filip Guz. (kd)