IKEA Centers w Lublinie z supermarketem Intermarché

Centrum handlowe firmy IKEA Centers w Lublinie, którego otwarcie planowane jest w IV kwartale 2017 roku, to pierwsza tego typu inwestycja w naszym mieście i całym województwie lubelskim. Zintegrowane będzie ze sklepem IKEA, już dziesiątym tej firmy w Polsce, który zostanie otwarty nieco wcześniej.
ikea 1 Na powierzchni 57 500 m2 (łącznie ze sklepem IKEA, który zajmie 33 500 m2), klienci będą mogli skorzystać z oferty około 67 sklepów oraz punktów usługowych.
W ubiegły poniedziałek centrum handlowe IKEA Centers Polska S.A. poinformowało, że podpisało umowę najmu z operatorem spożywczym, dzięki której w Lublinie pojawi się pierwszy supermarket sieci Intermarché.
Inwestycja największego europejskiego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców – Grupy Muszkieterów przyniesie gminie również korzyści z tytułu podatków, gdyż supermarket zarejestrowany będzie bezpośrednio w Lublinie.
– Istotne dla nas jest także to, że Grupa Muszkieterów angażuje się w działania prospołeczne. W kooperacji z samorządami lokalnymi m.in. finansuje budowę placów zabaw w miejscowościach, w których znajdują się sklepy Intermarché oraz organizuje turnusy wakacyjne dla najmłodszych, ambitnych dzieci, pochodzących z niezamożnych rodzin oraz wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych – mówi Katarzyna Balashov, rzecznik prasowy Grupy IKEA w Polsce.

W ofercie supermarketu Intermarché klienci znajdą bogaty asortyment artykułów spożywczych i przemysłowych. Sieć specjalizuje się w produktach świeżych, takich jak owoce, warzywa, nabiał, pieczywo oraz mięso. Sklepy przynależące do tej sieci posiadają także własne piekarnie, wędzarnie oraz oferują rozbiór mięsa. Dzięki temu klienci mogą zakupić tradycyjne wyroby, produkowane na miejscu według polskich receptur. W ofercie sieci znajdują się także produkty ekologiczne oraz bio.
W punkcie sprzedaży dostępna będzie także obszerna oferta win, które dobierane są przez enologa Intermarché.
Po wybudowaniu centrum handlowego lublinianie w miesiąc przybędzie około 800 nowych miejsc pracy, w tym kilkadziesiąt w Intermarché. KB