Imprezy tygodnia

Dzień Dziecka w Hańsku

Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku oraz Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk zapraszają w najbliższą środę, 1 czerwca, na Dzień Dziecka. W programie imprezy, która odbędzie się na Orliku w Hańsku, gry, zabawy oraz inne atrakcje. Początek o godzinie 17.

…we Włodawie…

Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga zaprasza dzieci w dniu ich święta na imprezę pod hasłem „W krainie piramid” – 1 czerwca, o godzinie 16, na placu przy MDK.

…i w Susznie

Świetlica oraz biblioteka w Susznie, wraz z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich, zapraszają na imprezę z okazji Dnia Dziecka. W programie m.in. zabawy i konkursy, dmuchańce, ognisko, a także słodka niespodzianka od KGW. Impreza rozpocznie się 2 czerwca o godzinie 16, przy świetlicy w Susznie.

Lekkoatletyczne mistrzostwa w Dubecznie

Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, MKS Agros Chełm oraz SP w Hańsku i GP w Dubecznie zapraszają na XXII Otwarte Mistrzostwa Gminy Hańsk szkół podstawowych i gimnazjalnych w lekkiej atletyce. Start: 3 czerwca o godzinie 9, na Stadionie Sportowym w Dubecznie.

Żelazny Triathlon nad Białym

W sobotę, 4 czerwca w Okunince rusza największa triathlonowa impreza roku Lubelszczyzny – Żelazny Triathlon 4. Zawodnicy będą mieli do pokonania: pływanie – 0,75 km, jazda rowerem – 20 km oraz bieg – 5 km. Początek rywalizacji o godzinie 13.

Ekologiczne bieganie w Urszulinie

5 czerwca na placu targowym przy ul. Szkolnej w Urszulinie odbędzie się XXIV edycja Biegów Ekologicznych. W tym roku po raz pierwszy w Urszulinie zaplanowano I Kia Półmaraton Poleski (kobiety i mężczyźni 21,975 km). Będzie także Duathlon, w którym będzie można zawalczyć o Puchar Wójta Gminy Urszulin (w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn). Duathlon obejmuje niedzielny bieg na dystansie 5 km oraz rozegrany dzień wcześniej, sobotni wyścig kolarski LOTTO Poland Bike Marathon na dystansie Mini (25 km). Więcej informacji o biegach m.in. na stronie Urzędu Gminy Urszulin.(opr. ad)