Inauguracja z niespodziankami

Inauguracyjna kolejka trzeciej ligi piłkarskiej przyniosła kilka niespodzianek. Do największych doszło na stadionach w Stalowej Woli, Świdniku i Tarnowie, gdzie faworyzowani gospodarze pogubili punkty z niżej notowanymi rywalami.

W Stalowej Woli zaliczana do grona faworytów do awansu Stal grała z Wisłoką Dębica. Mecz zakończył się niespodziewanym remisem 2:2, a gospodarze wyrównującego gola zdobyli na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Identyczny rezultat padł w meczu Avia Świdnik – Wisła Sandomierz. Goście do przerwy prowadzili 2:0, a Avia wyszarpała punkt w 88 min. Z kolei w Tarnowie skazywana na porażkę Unia odprawiła z kwitkiem faworyzowane Podhale. Pewne zwycięstwa z kolei odniosły drużyny z czołówki tabeli: Cracovia II, Siarka Tarnobrzeg, Chełmianka i ŁKS Łagów. Oto komplet rezultatów 19. kolejki:

WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA – ChKS CHEŁMIANKA 0:2 (Myśliwiecki 30, Kahsay 72).

STAL STALOWA WOLA – WISŁOKA DĘBICA 2:2 (Hladik 19, Duda 86 – Łanucha 52, Górecki 60).

AVIA ŚWIDNIK – WISŁA SANDOMIERZ 2:2 (Białek 76, Górka 88 – Mężyk 6, Mażysz 39).

KORONA RZESZÓW – PODLASIE BIAŁA PODLASKA 2:2 (Jędryas 4, 30 karny – Pigiel karny, Wojczuk 55).

UNIA TARNÓW – PODHALE NOWY TARG 2:0 (Biały 27, Sojda 52).

KSZO 1929 OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – ŁKS ŁAGÓW 0:1 (Mydlarz 4).

CZARNI POŁANIEC – CRACOVIA II 0:3 (Ozóg 52, Ziemnik 71, Urban 86).

TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI – ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI 1:2 (Chmura 59 – Szymala 23, Kaczyński 41).

SOKÓŁ SIENIAWA – SIARKA TARNOBRZEG 2:3 (Ochał 51, Lis 61 – Stefanik 12, 77 karny, 81 wolny).

1. Cracovia II 19 39 12-3-4 43-21
2. Siarka Tarnobrzeg 19 38 11-5-3 38-18
3. CHEŁMIANKA 19 37 11-4-4 33-19
4. ŁKS Łagów 19 36 11-3-5 32-20
5. Podhale Nowy Targ 19 34 10-4-5 41-28
6. Stal Stalowa Wola 19 33 10-3-6 32-23
7. Avia Świdnik 19 31 9-4-6 28-19
8. Orlęta Radzyń Podlaski 19 28 7-7-5 31-26