Informatycy z I LO

Uczniowie klas 2b i 3a I LO w Krasnymstawie pojechali do Lublina, by zgłębiać wiedzę o nowych technologiach i poznać aktualny potencjał lubelskiej branży IT.

Młodzież wyjechała do Lublina pod opieką Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej, nauczycielki podstaw przedsiębiorczości i Marcina Wilkołazkiego, nauczyciela informatyki. Podczas warsztatów dowiedzieli się m.in., jaka jest wizja przyszłości świata IT, jakie są wymagania na poszczególnych stanowiskach pracy w branży informatycznej i jakie są związane z tym wynagrodzenia.

Wspólnie z prowadzącymi rozważali, jak przygotować własne portfolio i dobre CV oraz jak ważny w procesie rekrutacyjnym może okazać się szkolny wolontariat. Warsztaty odbywały się w Centrum Zana Office Park – biurowcu firm informatycznych, dzięki czemu młodzież miała okazję zwiedzić nowoczesne biura firm IT i zobaczyć, jak od kuchni wygląda praca w tej branży.

Podczas wydarzenia w rolę prelegentów wcielili się przedstawiciele firm: Bottega IT Minds, DataArt Poland, Edge One Solutions, EMBIQ, Intive SA, Lingaro, Mobica Limited, Onwelo, Predica, Sollers Consulting. Wtorkowe warsztaty, które odbywały się pod hasłem „Uczeń na Wyżynie IT”, przygotował Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, a wyjazd młodzieży zorganizował Marcin Wilkołazki. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here