Informatyczny potentat wsparł szpital w Lublinie

Asseco Business Solutions przekazało na rzecz SPSK Nr 4 dwa defibrylatory Philips Efficia DFM100 z wyposażeniem, które zabezpieczają skuteczną opiekę nad pacjentem oraz monitorowanie jego stanu zarówno w miejscu akcji ratunkowej, jak i w czasie hospitalizacji.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie otrzymał od Asseco Business Solutions, spółki z branży informatycznej, specjalistyczny sprzęt medyczny. W ten sposób firma chce pokazać swoją solidarność ze służbą zdrowia w trudnym czasie pandemii SARS CoV-2.


Firma przekazała na rzecz szpitala nowoczesny sprzęt medyczny o wartości blisko 150 tys. złotych. SPSK Nr 4 otrzymał dwa defibrylatory Philips Efficia DFM100 z wyposażeniem, które zabezpieczają skuteczną opiekę nad pacjentem oraz monitorowanie jego stanu zarówno w miejscu akcji ratunkowej, jak i w czasie hospitalizacji. Firma przekazała również zestaw do zaawansowanych pomiarów pulsoksmetrycznych Masimo, składający się z urządzenia ROOT oraz współpracującego z nim pulsoksymetru Masimo Radical-7.

To już kolejny gest wsparcia, jaki otrzymał Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Swoją solidarność ze szpitalem oraz pracownikami służby zdrowia okazało wiele lubelskich oraz ogólnopolskich firm, instytucji, fundacji, jak i stowarzyszeń.

– Codziennie otrzymujemy wyrazy wsparcia od firm, instytucji, jak również osób indywidualnych. Chcemy podziękować wszystkim naszym Darczyńcom. Każda pomoc ma dla naszego szpitala ogromną wartość. Pokazuje, że w tych trudnych czasach mamy wokół siebie osoby, które doceniają naszą pracę oraz zaangażowanie, z jakim niesiemy pomoc wszystkim potrzebującym – podkreśla dr. n. med. Radosław Starownik, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie.