Inne Brzmienia tuż tuż…

Już w najbliższy weekend, od 24 do 27 czerwca, odbędzie się w Lublinie 14. festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Jego główne „menu” podaliśmy tydzień temu, dziś jedynie przypomnienie i uzupełnienie…


Inne Brzmienia to gwarancja muzycznych spotkań z artystami najwyższej próby, z eksperymentatorami i prekursorami, którzy odcisnęli swoje piętno na wielu gatunkach muzyki – głosi dewiza festiwalu. A jego organizatorzy z Warsztatów Kultury w Lublinie mówią: – Jesteśmy podekscytowani, gdyż to pierwsza, ciągle w fazie epidemii, próba tak dużego wydarzenia, które oby pomogło nam wszystkim otrząsnąć się z miesięcy kulturalnego zastoju.

Co oferuje nam rodzima scena muzyki alternatywnej? Usłyszymy utwory z ostatniej solowej płyty Spiętego (Hubert Dobaczewski – lider formacji Lao Che). Na żywo będzie można także doświadczyć efektów znakomitej współpracy duetu Włodi i 1988. Ciekawe, co dzieje się, gdy żywa legenda polskiego rapu i jeden z założycieli Molesty łączy siły z czołowym producentem i połową duetu Syny. Ciekawe też, co opowie nam swą gitarą WaluśKraksaKryzys – jedna z najbardziej przebojowych obecnie postaci na polskiej scenie muzycznej, znakomity gitarzysta już w wieku 25 lat.

Muniek Staszczyk zagra tu wyjątkowy koncert w projekcie „Muniek i Przyjaciele”. Zaproponuje bardziej kameralny, akustyczny, intymny świat rockowego frontmana. Na scenie zaś towarzyszyć mu będą gitarzyści Janek Pęczak i Cezariusz Kosman.

Pełna lista polskich artystów grających w trakcie czterech dni IB jest na witrynie festiwalu.
Szczegóły na: www.innebrzmienia.eu. Marek Rybołowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here