Inspirujące świdniczanki

W tym roku, dokładnie 8 marca, Świdnicka Rada Kobiet obchodziła swoje pierwsze urodziny. Ten miły jubileusz uczczono spotkaniem w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku, podczas którego poznaliśmy nazwiska zwyciężczyń pierwszego plebiscytu najbardziej aktywnych i kreatywnych świdniczanek.


Kobiece środy w saunach Parku Avia, „Różowe skrzyneczki” w szkołach, półkolonie w wakacje i wyjazd na ferie dla dzieci, promocja programów profilaktycznych, udział w wielu akcjach charytatywnych, praca nad utworzeniem „Centrum Aktywności Kobiet” – to tylko część z projektów, w które w ciągu zaledwie 12 miesięcy swojej działalności zaangażowała się Świdnicka Rada Kobiet.

W ubiegłym tygodniu, dokładnie w Dzień Kobiet, świdniczanki świętowały pierwsze urodziny rady. Z tej okazji, już kilka tygodni wcześniej, zaprosiły mieszkańców naszego miasta do udziału w internetowym plebiscycie na najbardziej aktywną i kreatywną mieszkankę miasta. Jego celem było wyłonienie i docenienie działalności pań w różnych sferach życia: zawodowej, społecznej, rodzinnej, kulturalnej, fizycznej, artystycznej i innych.

– Każda z nas ma swoje małe i duże sukcesy, pasje, zainteresowania, pomysły na aktywne i kreatywne formy spędzania czasu wolnego. Może warto się nimi podzielić z innymi, aby się wzajemnie inspirować, wspierać, zachęcać do aktywizacji i realizacji marzeń – zachęcały do udział w plebiscycie panie ze ŚRK.

Wyniki plebiscytu poznaliśmy w Dzień Kobiet, podczas spotkania w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Najwięcej głosów i pierwsze miejsce otrzymała Magdalena Lemke-Matysiak, dyrektor Centrum Integracji Społecznej POSTIS w Świdniku, drugie Iwona Zielińska-Buta, prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych NUT, a trzecie Anna Broda z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, zaangażowana w wiele akcji charytatywnych.

Świdnicka Rada Kobiet postanowiła również docenić świdniczanki, które na co dzień angażują się w życie miasta, inspirują i niosą pomoc i wsparcie w różnych dziedzinach życia. Odebrały je panie: Katarzyna Radek, Małgorzata Pastusiak, Alicja Łobińska, Hanna Patyra, Anna Brendler, Juliana Farbotka, Anna Bubicz, Katarzyna Banaszek, Magdalena Broniek, Marta Wróbel, Katarzyna Marjasiewicz, Anna Stachyra, Monika Ciechomska, Ewa Pietrzyk i Elżbieta Sztomberska-Ogiela.

Wszystkim paniom życzenia, gratulacje i podziękowania złożyli burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, zastępca burmistrza Marcin Dmowski oraz gospodarz miejsca, dyrektor MPBP w Świdniku, Piotr Jankowski.

Mimo swojego święta panie nie zapomniały o potrzebie pomocy mieszkańcom Ukrainy, a zwłaszcza kobietom.

– Zastanawiałyśmy się, jak my Polki, możemy pomóc Ukrainkom, w oparciu o działania konkretnych kobiet we Lwowie, Kijowie i Kołomyi, dzielnych kobiet – wolontariuszek organizujących pomoc wojsku, a także osobom z niepełnosprawnością – dorosłym i dzieciom. Powstała inicjatywa niesienia pomocy, w którą może włączyć się każda z nas, mieszkanek Świdnika, do czego serdecznie zapraszamy – zachęca ŚRK.

w

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here