Integracja na boisku

Firma PSM, która od niedawna prowadzi w Zawadówce skup makulatury, integruje się z mieszkańcami. Lokalnej drużynie piłkarskiej zafundowała profesjonalne stroje i siatki do bramek.

Świdnicka spółka PSM kupiła część nieruchomości po upadłych zakładach drzewnych w Zawadówce. Po uzyskaniu wszystkich zezwoleń uruchomiła tam działalność. Początkowo mieszkańcy myśleli, że będzie to zakład przetwarzania odpadów, ale szybko okazało się, że to tylko skup makulatury. Firma dodatkowo zajmuje się skupem folii opakowaniowej oraz niszczeniem dokumentów. I wyraźnie zależy jej na dobrych relacjach z mieszkańcami. Ostatnio przekazała miejscowej drużynie piłkarskiej profesjonalne koszulki oraz siatki do bramek. Oficjalne przekazanie zestawów odbyło się w sobotę, 9 września, na boisku piłkarskim. Przedstawiciele PSM – Robert Smarczewski oraz Piotr Kowalik – przekazali stroje i siatki drużynie, której kapitanem jest Jakub Kamiński. W spotkaniu uczestniczył także sołtys Zawadówki Wiesław Wójtowicz.
Firma chce jeszcze pomóc w odmalowaniu bramek i planuje dla mieszkańców miejscowości i okolic akcje proekologiczne, nagradzając zbiórkę makulatury sadzonkami drzewek. (bf)