Integracja poprzez sport

Sport, rehabilitacja, integracja – to trzy najważniejsze walory i jednocześnie istota dyscypliny, jaką jest Boccia. 5 października uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym wzięli udział w Pucharze Polski Boccia 2019 w Zamościu.


Dwóch podopiecznych rejowieckiego WTZ, poruszających się na wózkach inwalidzkich, wzięło udział w turnieju Bocci w ramach Polskiej Ligi Boccia (III liga) w kategorii startowej BC2 i zajęli odpowiednio: Zbigniew Prokopiuk – trzecie miejsce, Damian Ćwir – czwarte miejsce. W kat. drużynowej wystawiona przez ośrodek drużyna w składzie: Daniel Tkaczyk, Patryk Zalewski, Marcin Mochniej zajęła trzecie miejsce w rywalizacji o puchar dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zamościu.

Boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej gry w bule. Gra polega na umieszczeniu jak największej ilości bil jednego koloru (czerwone/niebieskie) w sąsiedztwie białej bili, wyrzucanej przez zawodnika rozpoczynającego grę. Zawodnicy wykonują rzut, siedząc lub stojąc. Bile umieszczane są na boisku poprzez rzut, kopnięcie lub z użyciem „rynny” sterowanej przez asystenta. Mecz kończy się po 4 endach, zwycięstwem zawodnika/drużyny, który umieścił najwięcej bil w sąsiedztwie białej bili. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here