(Inter)aktywność popłaca

Dzięki projektowi „Czwórka” zyskała m.in. nową pracownię komputerową

„Interaktywne podłogi”, mikroskop cyfrowy, tablice z projektorami, komputery – to tylko niektóre sprzęty zakupione dla uczniów Szkoły Podstawowej numer 4 im. Adama Mickiewicza (ul. Hiacyntowa) w ramach Budżetu Obywatelskiego. Całkowity koszt zakupów, to prawie 300 tysięcy złotych.


Sprzęt pojawił się w szkole dzięki realizacji projektu „Multimedia dla Czwórki”, który znalazł się na „zwycięskiej liście” VI edycji Budżetu Obywatelskiego, jako projekt dzielnicy Ponikwoda. Głosowało na niego 2125 osób. – W ramach projektu Szkoła Podstawowa numer 4 zyskała nowe, potrzebne uczniom wyposażenie. To urządzenia, które ułatwią naukę i rozwiną kompetencje uczniów – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji.

Uczniowie mają teraz do dyspozycji „interaktywne podłogi”, mikroskop cyfrowy czy sprzęt multimedialny. Wartość zakupionych urządzeń to prawie 300 tysięcy złotych. Wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt było pomysłem rodziców i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4.

– W dobie postępującego rozwoju technologicznego, poleganie na przestarzałych narzędziach podczas nauki, uniemożliwia dzieciom i młodzieży właściwe zrozumienie otaczającej ich rzeczywistości. Projekt miał zapewnić im dostęp do powszechnie używanych nowoczesnych narzędzi, aby zajęcia szkolne prowadzone były w zgodzie z osiągnięciami nauki i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – mówi Magdalena Maliszewska, autorka projektu.

W ramach „doposażenia szkoły” kupione zostały: 33 zestawy komputerowe, 7 tablic interaktywnych z projektorami, 3 monitory interaktywne, 3 telewizory do wyświetlania informacji na korytarzach, 2 podłogi interaktywne, 2 umeblowane i wyposażone pracownie językowe, mikroskop cyfrowy, serwer. TN

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here