Internet w służbie firmy

Praktyczne zajęcia i praktyczny egzamin z udziałem potencjalnego pracodawcy. Studenci zarządzania UMCS stanęli przed wyzwaniem stworzenia strategii marketingowej dla lubelskiego przedsiębiorstwa.

UMCS po raz drugi zdecydował się powierzyć poprowadzenie jednego z przedmiotów na kierunku zarządzanie, E-marketing i social media zewnętrznym praktykom. Tego typu projekty wzorowane są na programach dydaktycznych realizowanych przez najlepsze szkoły biznesowe w Europie. Nie tylko dają one studentom możliwość poznania praktycznego wymiaru pracy w szeroko pojętym marketingu, ale przede wszystkim poprzez kontakt z realnym klientem doskonale przygotowują ich do komfortowego wejścia w świat pracy nad markami, budżetami i kampaniami reklamowymi.
– W toku zajęć studenci poznali wiele praktycznych aspektów pracy agencyjnej, a także mieli okazję uczestniczyć w rzeczywistym projekcie interaktywnym, dla jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na Lubelszczyźnie – mówi prowadzący zajęcia Jarek Bielecki.
Młodzież została podzielona na grupy projektowe na bazie testu osobowości Mereditha Belbina, często wykorzystywanego przy budowaniu efektywnych grup projektowych, polegającego na zdefiniowaniu różnych ról w grupie, które mogą pełnić poszczególne osoby. W ten sposób utworzono kilkuosobowe grupy projektowe, z których każda funkcjonowała jako miniagencja interaktywna.
– Wykładowcy przekazali nam szereg narzędzi do tworzenia strategii marketingowej, dzięki czemu nasze prace są bardzo profesjonalne. Projekt dla firmy POL-MAK był ciekawym wyzwaniem, bo mogliśmy poznać warsztat pracy agencji reklamowej i sprawdzić swoją wiedzę w praktyce – ocenił Konrad Koneczny, student III roku zarządzania.
– Studenci otrzymali od POL-MAK S.A. aktualny brief marketingowy dotyczący marki, na podstawie którego mieli za zadanie przeprowadzić badania rynku i opracować strategię działań marketingowych w internecie – dodaje p. Bielecki.
Swoje projekty zaprezentowali na egzaminie, gdzie obecna była przedstawicielka firmy POL-MAK. Najlepszy student ma szansę wdrożyć swoją koncepcję w życie. – Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłowości i zaangażowania młodych osób. Chcę pokazać wszystkie prezentacje zarządowi i wtedy wspólnie zdecydujemy, kto dostanie się na płatny staż w naszej firmie – mówi Magdalena Surmacz, specjalista ds. marketingu w POL-MAK S.A. MG