Internetowy wpis zasiał niepokój

– Przy placu zabaw obok Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku kręci się ekshibicjonista.

Uważajcie, bo facet może działać w całym mieście – post o tej treści pojawił się niedawno na profilu Spotted: Świdnik. Na policję, póki co, nikt podobnego zajścia nie zgłaszał.
Przed kilkoma tygodniami pisaliśmy, że świdniccy rodzice ostrzegali się w internecie przed „podejrzanym typem”, który kręcił się w okolicach parku przemysłowego. Ów mężczyzna miał mieć siatkę ze słodyczami, a w wypowiedziach wykazywać słabość do „dziewczynek”. Ostatnio na profilu Spotted: Świdnik na Facebooku pojawiło się podobne ostrzeżenie.
„Uwaga rodzice, dziadkowie, opiekunowie dzieci bawiących się na świdnickich placach zabaw! Dziś przed południem (30 maja – przyp. red.) mąż był świadkiem, jak przy placu zabaw obok SP nr 5 kręcił się ekshibicjonista (a może pedofil, a może 2 w 1?). Ojciec innego dziecka go przepłoszył. Uważajcie, bo facet – wg opisu starszy – może kręcić się po całym mieście” – napisała internautka.
Post, tylko do ubiegłej środy udostępniło około stu użytkowników Facebooka. W komentarzach pojawiły się informacje, że mężczyzna pojawia się też w okolicach parku, ale również poddające w wątpliwość doniesienia o zboczeńcu.
W każdym bądź razie do świdnickiej policji żadne zgłoszenie w tej sprawie nie dotarło. Mundurowi zachęcają jednak do informowania o takich sytuacjach. Jak zapewniają, każdy taki przypadek zostanie dokładnie sprawdzony. (w)