Inwestor musi mieć dojazd

Urząd Miasta Świdnik przygotowuje się do kolejnej drogowej inwestycji w Strefie Aktywności Gospodarczej. Chodzi o budowę ulicy, która połączy ul. Kolonijną z ul. Brzegową. W tym rejonie działki zakupiło trzech inwestorów, którzy są na etapie uzyskiwania pozwoleń na budowę swoich zakładów.

W lipcu Urząd Miasta Świdnik ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy kolejnego przedłużenia ul. Żwirki i Wigury na odcinku od drogi serwisowej S12/17 do ul. Brzegowej.

– To bardzo ważny dla nas projekt rozbudowujący infrastrukturę Strefy Aktywności Gospodarczej. Mamy trzech poważnych inwestorów, którzy zakupili w tym rejonie ziemię i starają się o pozwolenia na budowę, a do obsługi tych terenów konieczna jest droga. Poza tym jest to też pierwszy etap budowy odcinka, który połączy pierwotny obszar SAG z terenami położonymi przy ul. Brzegowej – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Nieruchomości przy planowanej drodze nabyły firmy Blachy Pruszyński, AmerPharma, specjalizująca się m.in. w produkcji zdrowej i specjalistycznej żywności oraz Stachema – producent domieszek do betonu.

Urząd Miasta Świdnik chciałby jeszcze w tym roku pozyskać pozwolenie na budowę nowej ulicy i wpisać to zadanie do przyszłorocznego budżetu. O środki m.in. na jego realizację stara się w ramach piątej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, dedykowanej rozwojowi stref przemysłowych. Jeśli się nie uda, Ratusz będzie starał się realizować to zadanie w ramach własnych środków.

Nowa ulica ma liczyć prawie 600 metrów; zaprojektowany ma zostać także chodnik po jednej stronie i rondo na skrzyżowaniu z Brzegową. Zainteresowanie wykonaniem projektu wyraziła tylko jedna firma – Maco Consulting z Zamościa, która wyceniła swoje usługi na ok. 199 tys. zł. Urząd miasta zamierzał przeznaczyć nieco mniej (ok. 181 zł), ale zapewne dołoży brakującą kwotę. (w)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here