IV. Liga. Kolejna efektowna wygrana Bugu | Grupa Spadkowa

Beniaminek z Hanny po dwóch seriach spotkań o utrzymanie ma na swoim koncie już tyle samo wygranych, co w 18. meczach grupy 1 i… o jedną bramkę zdobytą więcej!

Podopieczni trenera Łukasza Jankowskiego w sobotę w wyjazdowym meczu z Gromem Różaniec powtórzyli hokejowe osiągnięcie (6:3) sprzed tygodnia, z potyczki ze Spartą. Tym razem wygrana nie przyszła jednak łatwo. Goście przez ponad 70. minut gonili rywali, by wyjść na prowadzenie dopiero 10 minut przed końcem, po kolejnym trafieniu Mateusza Chwedoruka, bohatera sobotniego spotkania.

Nie bez znaczenia dla rywalizacji miał fakt, że w 78. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Jakub Paćkowski, 21-letni lewy pomocnik zespołu z Końskowoli.
– Muszę pochwalić swój zespół, bo trzy razy przegrywać na wyjeździe i odrabiać straty, to nie często się zdarza. Cieszę się, że drużyna tak dobrze zareagowała – mówi trener Łukasz Jankowski. – W drugiej połowie dominowaliśmy od początku. Bramki były tylko kwestią czasu – dodaje szkoleniowiec Bugu Hanna. (bas)

Grom Różaniec – Bug Hanna 3:6 (2:2)

Bug: Haponiuk – Borkowski, Masztaleruk (65 Giś), T. Nurlanov, Adamiec, A. Nurlanov (88 Pawłowicz), Naumiuk, Wójcik (35 Chwedoruk), Janczuk (88 Sawicki), Wiraszka, Dąbrowski (70 Tarasiuk). Trener – Łukasz Jankowski.

Bramki: 1:0 Kaproń 11 z karnego, 1:1 Borkowski 18, 2:1 Kaproń 24, 2:2 Dąbrowski 42, 3:2 Kaproń 56 z karnego, 3:3 Chwedoruk 72, 3:4 Chwedoruk 80 z karnego, 3:5 A. Nurlanov 83, 3:6 Chwedoruk 88.

Czerwona kartka: 78. minuta Paćkowski (Grom) – za drugą żółtą.

Smutek w Rejowcu Fabrycznym. Porażka zamiast… trzech punktów

Gdyby w końcówce sobotniego meczu Sparty Rejowiec Fabryczny z Powiślakiem Końskowola Aliaksei Piatrenka, po świetnym dośrodkowaniu Mateusza Buczulińskiego precyzyjniej uderzył piłkę głową, gospodarze pewnie cieszyliby się z wygranej i kompletu punktów. A tak bramkarz złapał piłkę i natychmiast uruchomił kontrę, która dała rywalom arcyważne zwycięstwo.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Sparty. Już w 5. minucie błąd bramkarza gości wykorzystał Kamil Mazurek. Powiślak wyrównał w 33. minucie. Zza „16” potężnym uderzenie  popisał się Artur Sułek. Golkiper Sparty, zasłonięty przez jednego z obrońców był bezradny. W końcówce wynik meczu strzałem w krótki róg tuż pod poprzeczkę ustalił Rafał Szady.(bas)

Sparta Rejowiec Fabr. – Powiślak Końskowola 1:2 (1:1)

Sparta: Belka – Piatrenka, Martyn, Starok, Wójcik, Bujak, Kucybała, Boczuliński, Guz (60 Karwat), M. Wójcik (75 Mileszczuk), Mazurek. Trener: Bartosz Bodys.
Bramki: 1:0 Mazurek 5, 1:1 Sułek 33, 1:2 Szady 90.

Pozostałe mecze 2. kolejki w gr. spadkowej:

Błękitni Obsza – Górnik II Łęczna 1:3 * Kryształ Werbkowice – Opolanin Opole Lubelskie 0:3 * POM Iskra Piotrowice – Orlęta Łuków 2:2.

10. Błękitni 2 10 1-4

W następnej kolejce – 30 kwietnia: Bug – POM (15:00), Górnik II – Sparta (11:00).