IV liga przed decydującym starciem

Czwartoligowcy zakończyli fazę zasadniczą rozgrywek bieżącego sezonu. W najbliższy weekend rozpocznie się rywalizacja w grupie mistrzowskiej i spadkowej. W tej pierwszej znalazła się tylko jedna drużyna z naszego regionu – Start Krasnystaw. W drugiej natomiast zagrają cztery kolejne zespoły: Kłos Gmina Chełm, Sparta Rejowiec Fabryczny, Włodawianka Włodawa i Brat Cukrownik Siennica Nadolna.


Wszystkim drużynom zaliczają się punkty, zdobyte w pierwszej fazie rozgrywek. Start Krasnystaw z 42 pkt. na koncie plasuje się na siódmym miejscu. Prowadzi Huragan Międzyrzec Podlaski, przed Lublinianką i Świdniczanką. To właśnie te dwa ostatnie zespoły są głównymi faworytami do awansu. Wszystkie drużyny, występujące w grupie mistrzowskiej zapewniły sobie utrzymanie w czwartej lidze na kolejny sezon. W inaugurującej rywalizację w grupie mistrzowskiej kolejce Start zmierzy się w Lublinie z tamtejszą Lublinianką.

Co innego drużyny z grupy spadkowej. Dwanaście ekip będzie walczyło o cztery miejsca, a jeśli Tomasovia utrzyma się w III lidze, to o pięć, które zapewnią ligowy byt. Zespoły z chełmskiego okręgu, czyli Kłos Gmina Chełm, Sparta Rejowiec Fabryczny, Włodawianka Włodawa i Brat Cukrownik Siennica Nadolna czeka trudne zadanie. O ile Brat w zasadzie nie ma najmniejszych szans na to, by się utrzymać, o tyle Kłos, Sparta i Włodawianka nie składają broni. W najlepszej sytuacji wydaje się być Kłos, który zgromadził dotąd najwięcej punktów spośród drużyn z naszego okręgu. 26 wywalczonych oczek daje podopiecznym Jana Konojackiego drugą pozycję w tabeli grupy spadkowej i jak na ten moment pewne utrzymanie. Sparta jest siódma, a Włodawianka dziewiąta. Pierwsza z drużyn do bezpiecznego miejsca traci 4 pkt., druga natomiast – osiem.

Już w pierwszej kolejce grupy spadkowej dojdzie do arcyciekawego meczu, w którym Kłos zmierzy się ze Spartą. Włodawianka uda się na mecz do Tyszowiec, a Brat do Łukowa. Poniżej zamieszczamy końcowe tabele po fazie zasadniczej oraz tabele z podziałem zespołów na grupy mistrzowską i spadkową. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here