IV Liga. Start i Ogniwo z wygranymi

Start przerwał złą passę

START KRASNYSTAW – GRANIT BYCHAWA 1:0 (0:0)

1:0 – Skiba (61).

START: Janiak – Nowak, Saj, Łopuszyński, Florek (75 Leszczyński), Chariasz, Misztal, Pęcak, Cygan, Strug, Skiba.

Po dwóch porażkach z rzędu Start wreszcie odniósł zwycięstwo, na które mocno zapracował, zwłaszcza w drugiej połowie. Pierwsza połowa była wyrównana ze wskazaniem na gospodarzy. W 15 min. okazję do zdobycia gola miał Dominik Skiba, ale na przeszkodzie stanął bramkarz gości. Później szczęścia próbował Łukasz Strug, lecz posłał piłkę tuż obok bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni Marka Kwietnia. W 59 min. powinno być 1:0 dla miejscowych. Okazję sam na sam z bramkarzem zmarnował jednak Kryspin Florek. Dwie minuty potem upragnionego gola zdobył Skiba popisując się celnym strzałem głową. W odpowiedzi Granit stworzył sobie dogodną sytuację, ale piłka po strzale Chwedoruka trafiła w słupek. Start wiedząc, że jednobramkowe prowadzenie to dość skromna zaliczka, szukał okazji do zdobycia kolejnych bramek. – W drugiej części spotkania stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji, które mogliśmy zamienić na gole.

Skiba, Florek, Pęcak, wprowadzony później Leszczyński mogli wpisać się na listę strzelców, jednak zawodziła skuteczność. Korzystny wynik utrzymaliśmy ostatecznie do końcowego gwizdka sędziego i cieszymy się z trzech punktów. Tego zwycięstwa bardzo potrzebowaliśmy.

To był też kolejny mecz, w którym na ławce rezerwowych tak naprawdę miałem do dyspozycji jednego zawodnika. Za tydzień lepiej nie będzie, bo do składu wróci Więczkowski, a pauza za kartki czeka Pęcaka – powiedział po ostatnim gwizdku sędziego trener Startu, Marek Kwiecień.

W następnej kolejce zespół z Krasnegostawu zagra na wyjeździe z Gromem Kąkolewnica. Mecz odbędzie się w sobotę 18 maja o godz. 17.30. (rt)

Ogniwo nie składa broni

MOTOR II LUBLIN – OGNIWO WIERZBICA 0:1 (0:0)

0:1 – Brzyski (61).

OGNIWO: Woźniak – Sobiesiak, Marczuk, Pełczyński, Chlebiuk, Smorga, E. Klimowicz (88 Jusiuk), Bujak (27 Wilkowicz), Choina (63 Bąk), K. Klimowicz (63 Dąbrowski), Brzyski (86 Piechota).

Ambicja, wola walki, olbrzymie zaangażowanie i wiara w korzystny wynik spowodowały, że skazywane na pożarcie przed meczem Ogniwo wywiozło z Lublina komplet punktów. Przed tygodniem zespół z Wierzbicy sensacyjnie zremisował w Lubartowie z liderem Lewartem, zdobywając pierwszy punkt w rundzie wiosennej. W ubiegłą sobotę Ogniwo wygrało pierwszy w tym roku ligowy mecz.

Zgodnie z przewidywaniami rezerwy Motoru miały w tym spotkaniu optyczną przewagę, ale zespół z Wierzbicy dobrze grał w defensywie i zagrażał przeciwnikowi z kontrataku. Mimo wygranej sytuacja Ogniwa w tabeli dalej jest bardzo trudna, ale mecz w Lublinie pokazał, że beniaminek nie zamierza składać broni i chce walczyć do końca o utrzymanie. Sytuacja jest o tyle jednak trudna, że wszystko wskazuje na to, iż z trzeciej do czwartej ligi spadną Orlęta Radzyń Podlaski, co spowoduje, że więcej drużyn zostanie zdegradowanych do klasy okręgowej.

W następnej kolejce Ogniwo czeka kolejny, trzeci z rzędu pojedynek wyjazdowy. Wierzbiczanie zagrają z Gryfem Gmina Zamość. Początek starcia w sobotę 18 maja o godz. 17.00. (rt)

Wyniki 28. kolejki: MOTOR II LUBLIN – OGNIWO WIERZBICA 0:1, START KRASNYSTAW – GRANIT BYCHAWA 1:0, Górnik II Łęczna – Stal Kraśnik 2:2, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Lewart Lubartów1:2, KS Drzewce – Gryf Gmina Zamość 0:1, Lublinianka Lublin – Grom Kąkolewnica 3:1, Janowianka Janów Lubelski – Łada Biłgoraj 3:0, Kryształ Werbkowice – Huragan Międzyrzec Podlaski 3:2, Stal Poniatowa – Opolanin Opole Lubelskie – zakończył się po zamknięciu tego wydania Nowego Tygodnia.