IV. Liga. Twierdza Krasnystaw obroniona | Grupa mistrzowska

Piłkarze Startu 1944 Krasnystaw w drugim meczu grupy mistrzowskiej, a pierwszym przed własną publicznością zremisowali w niedzielę z rezerwami drugoligowego Motoru 1:1. Z 10 spotkań w obecnym sezonie u siebie podopieczni trenera Marka Kwietnia nie przegrali ani jednego, stracili w nich zaledwie cztery gole!

Obie bramki we wczorajszym meczu padły z rzutów karnych. Już w 4. minucie „11” dla gości wykorzystał Bohdan Kryvolapov. Wyrównał w 62. minucie niezawodny Dawid Sołdecki.

W końcówce meczu D. Sołdecki w zamieszaniu podbramkowym skierował jeszcze raz piłkę do siatki, ale gol nie został uznany, bo sędzia dopatrzył się pozycji spalonej zawodnka Startu.

Start Krasnystaw – Motor II Lublin 1:1 (0:1)

Start: Janiak – Kożuchowski, Pachuta (46 Piwko), Czarniecki, Chariasz (87 Korzeniowski), D. Sołdecki, Florek (75 Knap), Lando (87 J. Sołdecki), Ciechan, Konojacki (46 Lenard), Skiba. Trener – Marek Kwiecień.

Motor II: Nowak – Pytka, Skorek, Baryła, Wójcik, Frąckowiak, Węgrzyn (85 Skowronek), Wędrocha (53 Tkacz), Najda, Nowakowicz, Kryvolapov.

Bramki: 0:1 Kryvolapov z karnego 4, 1:1 D. Sołdecki 62 z karnego.

Pozostałe mecze 2. kolejki w gr. mistrzowskiej:

Granit Bychawa – Stal Poniatowa 1:0 * Gryf Gmina Zamość – Lewart Lubartów 0:1 * Stal Kraśnik – Huragan Międzyrzec Podlaski 2:0 * Tomasovia Tomaszów Lubelski – Świdniczanka 0:2.
1. Świdniczanka 2 52 8-1
2. Tomasovia 2 46 3-3
3. Start 2 46 5-2
4. Stal Kraśnik 2 40 4-2
5. Lewart 2 39 3-2
6. Stal Poniatowa 2 37 0-1
7. Huragan 2 34 1-6
8. Gryf 2 33 0-1