Izabela Jastrząb wicemistrzynią Polski!

Swój życiowy sukces odniosła zawodniczka Agrosu Chełm, Izabela Jastrząb. Podczas 65. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, które odbyły się w Toruniu, podopieczna Damiana Leszczyńskiego zdobyła srebrny medal w biegu na 200 metrów!

65. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce na długo pozostaną w pamięci Izabeli Jastrząb, zawodniczki chełmskiego Agrosu. Podopieczna trenera Damiana Leszczyńskiego nie była zaliczana do grona faworytek biegu na 200 metrów, a mimo to zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Lekkoatletka Agrosu świetnie spisała się już w eliminacjach, które wygrała z bardzo dobrym czasem 23.80 sek. To jej nowy rekord życiowy na 200 metrów w hali.

Co ciekawe to był najlepszy wynik eliminacji. W biegu finałowym Jastrząb dała z siebie wszystko, uzyskała czas 23.88 sek., jednak nieco szybciej od niej pobiegła Paulina Guzowska z AZS AWF Katowice. Dystans 200 metrów pokonała w czasie 23.76 sek. Trzecia na mecie Kinga Gacka z Bydgoszczy do zawodniczki Agrosu straciła 0.24 sek., co na tym dystansie jest dość dużo. Tym samym Izabela Jastrząb została halową wicemistrzynią Polski seniorek w biegu na 200 m.

Zawodniczka Agrosu Chełm swoich sił spróbowała także w sprincie na 60 metrów. W pierwszym biegu eliminacyjnym zajęła 5. miejsce, uzyskując wynik 7.60 sek. Do finału nie awansowała, rezultat ten dał jej ostatecznie piętnastą pozycję. (r)