Jagiełło szkołą innowacji

I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie po raz kolejny otrzymało certyfikat „Szkoła Innowacji”. W tym roku kapituła konkursu doceniła placówkę przyznając także nagrodę główną w kategorii „Innowacyjna Inicjatywa – Stawiam na własny biznes, podejmowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej” oraz wyróżnienie w kategorii „Nauczyciel – Lider Innowacji”.

Nagrody podczas dziewiątej gali konkursu odbierały dyrektor I LO Anna Patejuk i Sylwia Wójcik-Wilkołazka. Konkurs „Szkoła Innowacji” to wyjątkowy projekt, mający na celu wyróżnienie szkół z województwa lubelskiego, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową, wykazują się innowacyjnymi rozwiązaniami i wspierają edukacje praktyczną dla rynku pracy.

Organizatorem i sponsorem głównym konkursu jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, natomiast patronami: marszałek województwa lubelskiego, prezydent Lublina i Lubelski Kurator Oświaty. Certyfikat Szkoła Innowacji jest poświadczeniem, że jednostka edukacyjna dokłada wszelkich starań, aby kształcić na jak najwyższym poziomie – kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność, kreując najlepsze wzorce w dziedzinie edukacji.

Wyróżnienie w kategorii „Nauczyciel – Lider Innowacji” i nagrodę w kategorii „Innowacyjna Inicjatywa” otrzymała Sylwia Wójcik-Wilkołazka za innowację pedagogiczną pn. „Stawiam na własny biznes. Podejmowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej”. Projekt polegał na założeniu i poprowadzeniu własnej wirtualnej firmy, począwszy od wymyślenia pomysłu na biznes, aż po działania gospodarcze oraz organizacyjne. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here