Jagiellończycy spotkali się z Kaczyńskim

Grupa młodzieży z I LO w Krasnymstawie, pod opieką nauczycieli Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej oraz Marcina Wilkołazkiego, wspólnie z przedstawicielami młodzieżowej rady miasta Krasnystaw, uczestniczyła w wycieczce do stolicy.

W Warszawie dzięki uprzejmości poseł Kornelii Wróblewskiej, młodzież zwiedziła sejm, gdzie m.in. wysłuchała interesującej prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Licealistów ciekawiło przede wszystkim, jak na co dzień wygląda praca posłów, ale padały także pytania dotyczące zawodu dziennikarza, polskiego systemu szkolnictwa wyższego oraz wolontariatu i działalności społecznej. Przed wizytą w parlamencie szkolna delegacja gościła w Pałacu Kultury i Nauki, w sali warszawskiej, w której odbywają się sesje rady miasta Warszawy.

Tam młodzież spotkała się z radnym rady miasta Warszawa, nomem omen Jarosławem Kaczyńskim (ale tym z Koalicji Obywatelskiej) oraz dyrektorem biura rady, Krzysztofem Rożkiem. – Tym sposobem nasi uczniowie mogli poznać zasady funkcjonowania największego w Polsce samorządu, a także wymienić się doświadczeniami w kwestii funkcjonowania młodzieżowych rad miasta. Ponadto Jagiellończycy obejrzeli galerię honorowych obywateli Warszawy i byłych prezydentów miasta – relacjonuje Marcin Wilkołazki.

Wycieczka zorganizowana została Marcina Wilkołazkiego i Sylwię Wójcik-Wilkołazką, a wsparcia finansowego i logistycznego udzielili: poseł Kornelia Wróblewska, Kamil Hukiewicz – radny miasta Krasnystaw oraz firmy: SanLife Centrum Zdrowego Stylu Życia i Venus Majewscy. (k)