Jagiellończycy w wielkim finale!

Strategiczne myślenie, planowanie, szybkie podejmowanie decyzji i współpraca – tymi atutami wykazali się uczniowie I LO w Krasnymstawie podczas finału turnieju gry planszowej „Czas na Start-up”.

Centralne zmagania młodzieżowych drużyn odbyły się w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Drużynę I LO w Krasnymstawie tworzyli: Gabriela Tomczyk, Jakub Cieliszak, Karol Suchodolski i Wojciech Śledź (z klasy 1AG) pod opieką Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej, nauczycielki podstaw przedsiębiorczości. Do rywalizacji stanęło 14 najlepszych zespołów z pięciu województw Polski Wschodniej. Turniej zorganizowany był w ramach akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Ostatecznie I LO zajęło czwarte miejsce. Nasi finaliści otrzymali z rąk minister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. czytniki e-booków i głośniki bluetooth. Organizatorzy docenili także szkoły, z których pochodzą zwycięskie drużyny, przekazując na ich rzecz tablice interaktywne o wartości 3,5 tys. zł. Dodatkowo zaraz po rozgrywkach Jagiellończycy mieli możliwość zwiedzić i poznać Centrum Nauki Kopernik. (k)