Jak dzielić obywatelski tort?  

Ledwie zakończyło się głosowanie nad podziałem przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Lublina, a już rozpoczęły się konsultacje jego kolejnej, 8. już edycji. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje zmian w regulaminie do 10 grudnia (czwartek).

– Co roku przystępujemy do rozmów z mieszkańcami, w efekcie których modyfikujemy regulamin Budżetu Obywatelskiego. Wprowadzamy je zawsze po dyskusji, która pozwala na poznanie opinii i sugestii. Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców do podzielenia się swoimi wnioskami na temat budżetu obywatelskiego – zachęca Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Do 10 grudnia (czwartek) mieszkańcy mogą wyrazić swoje opinie wysyłając je mailowo na adres: konsultacje@lublin.eu lub pisemnie na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3. We wtorek, 1 grudnia na godzinę 17 planowane jest spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami, które odbędzie się w internecie. – Link do spotkania zostanie opublikowany na stronie lublin.eu. Zaproszenie na spotkanie trafi także do wszystkich osób, które do tego czasu prześlą swoją opinię mailem – tłumaczy Izolda Boguta z biura prasowego ratusza.

Oprócz tego, swoje uwagi, co do zasad realizacji Budżetu Obywatelskiego, można wyrazić wypełniając ankietę dostępną na stronie internetowej lublin.eu.

Niedawno miasto ogłosiło zwycięskie projekty, które mają być zrealizowane w przyszłym roku, w ramach 7. edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybrali 40 projektów spośród 82 poddanych pod głosowanie. W sumie złożono 156 projektów, ale część ze względów formalnych lub merytorycznych nie została poddana pod głosowanie. W tym roku do dyspozycji było 12,15 mln złotych, prawie 3 mln złotych mniej niż w poprzedniej edycji. Można było głosować na dwa projekty dzielnicowe i dwa projekty ogólnomiejskie. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here