Jak ratować serce

VIII Ogólnopolska Konferencja Sekcji Krążenia Płucnego

Do Lublina przyjechali najlepsi kardiolodzy z całej Polski. W dniach 16-18 listopada spotkali się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Grottgera 2.


Ogólnopolska konferencja medyczna z zakresu kardiologii odbywała się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Spotkanie lekarzy kardiologów poświęcone chorobom krążenia płucnego zorganizował Oddział Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Wzięło w nim udział ponad 200 specjalistów z najważniejszych ośrodków kardiologicznych w Polsce.

Szczególnymi uczestnikami byli przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Osób z Tętniczym Nadciśnieniem Płucnym i ich Przyjaciół. – Leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego, choroby trudnej do rozpoznania, jest prowadzone bezpłatnie w ramach tzw. Programów Terapeutycznych Narodowego Funduszu Zdrowia. Prawidłowa terapia umożliwia poprawę komfortu życia pacjentów, przedłuża ich życie oraz umożliwia powrót do aktywności zawodowej – podkreśla dr n. med. Piotr Błaszczak z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Lubelska konferencja to nie tylko wykłady – w jej trakcie odbyły się również warsztaty ze spiroergometrii i ćwiczenia z psychologiem klinicznym. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here