Jak rodzić, to na Kraśnickiej…

To bardzo dobra wiadomość dla pacjentek Wojewódzkiego Szpitalu Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. W placówce dobiegła końca przebudowa Oddziału Ginekologii i Położnictwa oraz pomieszczeń Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej. Oba gmachy czekały na remont od lat 80. ubiegłego wieku. Teraz będą jednymi z najnowocześniejszych w kraju!


Wszystkie pięć kondygnacji w bloku „E”, mieszczących Oddział Ginekologii i Położnictwa oraz Oddział Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka, przeszły gruntowny remont. Odrestaurowano dwie sale operacyjne, a boksy znajdujące się na trakcie porodowym wyposażono w wanny do porodów oraz nowoczesny węzeł higieniczno-sanitarny. W sali cięć cesarskich znalazło się stanowisko do resuscytacji noworodka. Dotychczas wstrzymane na czas remontu porody rodzinne zostaną przywrócone po dokonaniu odbiorów technicznych oraz otrzymaniu pozytywnej opinii Krajowego Konsultanta ds. Epidemiologii oraz Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Ginekologii i Położnictwa. Na unowocześnienie oddziału ginekologii przeznaczono prawie 14 mln złotych.

Z kolei dzięki przebudowie pomieszczeń w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej powstało więcej gabinetów zabiegowych. Na pacjentów czeka nowoczesny sprzęt do masażu wirowego i wodnego oraz basen. Sala gimnastyczna doczekała się wydzielonej sali ćwiczeń oraz dwóch pomieszczeń do ćwiczeń indywidualnych.

Całkowity koszt robót Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej wyniósł ponad 8,7 mln złotych. Na wyposażenie przeznaczono blisko 250 tys. złotych. LB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here