Jak się pozbyć starych opon i elektrośmieci

W gminie Krasnystaw rozpoczęła się kilkutygodniowa mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych, starych opon i elektrośmieci. Mieszkańcy nie muszą ich nigdzie wywozić, wystarczy, że w dniu zbiórki wystawią je rano w wyznaczonych miejscach.

Od 21 lipca do 27 sierpnia firma, wynajęta przez gminę Krasnystaw, odbiera m.in.: opony samochodowe, rowerowe i motocyklowe (z wyłączeniem opon rolniczych i ciężarowych).

– Można oddać również: stare łóżka, fotele, wersalki i inne meble oraz zużyty kompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym na przykład telewizory, lodówki czy sprzęt komputerowy – mówi Edyta Gajowiak-Powroźnik, wójt gminy Krasnystaw.

Organizatorzy zbiórki przypominają, że do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się: wyposażenia łazienek i toalet np. wanien, muszli toaletowych, spłuczek, umywalek czy kabin prysznicowych, odpadów poremontowych, w tym gruzu, płytek, grzejników, stolarki budowlanej czy rynien oraz części samochodowych, m.in.: foteli, drzwi, zderzaków czy szyb, które trzeba przekazywać do stacji demontażu pojazdów.

– Mieszkańcy z zabudowy zagrodowej i jednorodzinnej powinni ustawić odpady w pasie drogowym przy posesji, a w zabudowie wielorodzinnej, na przykład osiedli: Cukrowni, Białka i Chaber, przy miejscach gromadzenia odpadów, czyli stanowiskach z kontenerami. Trzeba to zrobić najpóźniej do godz. 7:15 w dniu zbiórki w danej miejscowości – dodaje. Szczegółowy harmonogram akcji jest dostępny na stronie: www.krasnystaw.ug.gov.pl. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here