Jak walczyć z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi?

Dlaczego tyjemy? Przyczyny wzrostu masy ciała są różne, ale najczęściej popełniane błędy to objadanie się, podjadanie pomiędzy posiłkami, brak regularnych posiłków, przetworzona żywność, stres i siedzący tryb życia. Często też podejmowane próby odchudzania niekorzystnie wpływają na nasz metabolizm, który zwalnia i prowadzi do wzrostu kilogramów.


Nawet szybkie tempo życia, niewystarczająca ilość snu czy chroniczny stres mogą w bardzo podstępny sposób stać się przyczyną nadwagi i otyłości, które niosą za sobą konsekwencje zdrowotne. W takim przypadku odchudzanie pod okiem specjalisty jest bardzo ważne, aby cały proces zachodził w zdrowy i racjonalny sposób – mówi Beata Mazurek, dietetyk Naturhouse w Chełmie

Kilka wskazówek, jak wprowadzić zdrowe nawyki:

Zacznij dzień od śniadania

To najważniejszy posiłek. Jeśli będzie zawierał niezbędne grupy produktów (białko i węglowodany), dostarczy odpowiedniej dawki energii i zapobiegnie podjadaniu w ciągu dnia. Pominięcie go powoduje, że głód przychodzi ze zdwojoną siłą w późniejszej porze dnia.

Regularne posiłki

Często tłumaczymy się, że w pracy nie mamy możliwości zjedzenia posiłku. Zmień swoje myślenie, a na pewno uda Ci się zorganizować. Przygotuj posiłki dzień wcześniej, kup pojemniki, w których można zabrać obiad czy sałatkę do pracy. Weź ze sobą 2-3 owoce, drobne warzywa jak pomidory koktajlowe i pitny jogurt naturalny – gdy pojawi się głód zawsze możesz po nie sięgnąć.

Wybieraj produkty nieprzetworzone

Staraj się, aby w Twojej lodówce gościły świeże warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, jajka, chude mięsa i ryby oraz naturalne jogurty. Kupuj jak najmniej produktów w puszkach, pakowanych w modyfikowanej atmosferze i konserwowanych. Im mniej takich produktów w Twojej diecie, tym lepiej dla Twojego zdrowia. Nie przechowuj w domu słodyczy i słodkich napoi.

Kilka ćwiczeń fizycznych to już sukces!

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, szczególnie gdy masz siedzącą pracę. 8 godzin przed komputerem, w domu siedzenie w fotelu i oglądanie TV. Postaraj się nie włączać telewizora po przyjściu z pracy, zjedz lekki posiłek i ćwicz! Lekkie ćwiczenia można wykonać w domu samodzielnie. Przeznacz na aktywność przynajmniej 30 minut 4 razy w tygodniu, a już po miesiącu poczujesz różnicę w swoim samopoczuciu. Ćwiczenia dotleniają krew, która transportuje substancje odżywcze po całym organizmie – pamiętaj o tym!

Metoda małych kroków

Stawiaj sobie realistyczne cele – nie zmieniaj wszystkiego na raz, bądź dla siebie wyrozumiały. Wprowadzenie zdrowych nawyków to pewien proces, którego powodzenie zależy od Twojego stopnia zadowolenia w trakcie zachodzących zmian. Rezygnuj stopniowo z błędnych nawyków, które popełniasz, dopiero gdy oswoisz się ze zmianą, stawiaj sobie kolejne wyzwania. Zastanów się, może warto poradzić się dietetyka, aby wiosnę przywitać w pozytywnym nastroju bez zbędnych kilogramów?

Pomoc dietetyka

Jeśli nigdy jeszcze nie było okazji do spotkania z dietetykiem a chcesz znaleźć sposób, aby na zawsze pożegnać zbędne kilogramy i nauczyć się zdrowo odżywiać, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji w Centrum Dietetycznym Naturhouse w Chełmie, w ramach której specjalista dokona wszelkich niezbędnych pomiarów ciała i oceni dotychczasowy sposób odżywiania, a także w razie problemów, zaproponuje skuteczne rozwiązanie.

Centrum Dietetyczne Naturhouse mieści się w Chełmie, przy ul. Pocztowej 5. Na wizytę można zapisać się telefonicznie pod numerem 888 457 157.

Już dziś umów się na konsultację z dietetykiem. Pomożemy Ci spełnić marzenia o szczupłej sylwetce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here