Jaka komunikacja?

Urząd Miasta pyta mieszkańców o to, jakie są ich oczekiwania odnośnie funkcjonowania komunikacji miejskiej. Od dziś (20 grudnia) ruszają w Świdniku konsultacje społeczne dotyczące tego tematu.


Jak wyjaśniają urzędnicy, celem konsultacji jest pozyskanie od mieszkańców informacji, na temat tego, jakie są ich potrzeby i oczekiwania związane z funkcjonowaniem miejskiego transportu z uwzględnieniem powstałych niedawno ulic i przystanków autobusowych. Miasto liczy również, że świdniczanie zgłoszą własne propozycje zmian w funkcjonowaniu linii oraz wskażą te obszary Świdnika, które powinny być objęte komunikacją miejską. – Zabezpieczamy w budżecie środki na zwiększenie ilości kursów i wydłużenie linii.

Chcielibyśmy, aby miejska komunikacja objęta ulice Solidarności, Kusocińskiego i Nadleśną. Chcemy również zwiększyć ilość kursów na linii nr 55, ale przed podpisaniem umowy, chcielibyśmy mieć informacje od mieszkańców, m.in. na temat tego, w jakich godzinach tych kursów powinno być więcej – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Według prognoz w 2022 r. Świdnik wyda na transport publiczny ok. 2,5 mln zł, co wystarczyć ma na pokrycie 95 proc. kosztów. Resztę mają sfinansować wpływy ze sprzedaży biletów. – Z komunikacją publiczną jest tak, że ciężko wszystkim dogodzić; potrzeb w tym zakresie jest tyle, ile mieszkańców. My musimy to zebrać w całość i jakoś to wypośrodkować. Oczywiście pojawiają się głosy narzekające na komunikację, ale pieniądze, jakie wydajemy na ten cel są największe w historii. Połączenie z Lublinem jest naprawdę dobre, a pracujemy nad tym, aby było jeszcze lepiej. Składamy też wniosek na autobusy świdnickie. Na ostatniej sesji zabezpieczyliśmy 12 mln na 3 autobusy – dodaje M. Dmowski.

Konsultacje społeczne potrwają do 10 stycznia 2022 r. Zostaną przeprowadzone na dedykowanej stronie internetowej – konsultacje.e-swidnik.pl. Osoby, które nie mają dostępu do komputera i internatu będą mogły wypełnić ankietę w urzędzie. (w)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here