Jakie ceny najmocniejszego Civica w historii

Honda podała ceny niecierpliwie wyczekiwanego, nowego Civica Type R. Rozpoczynają się one od 244 900 zł. Za niemal ćwierć miliona złotych klienci otrzymają najbardziej zaawansowanego i wszechstronnego Type R, jaki dotychczas powstał. Inżynierowie Hondy dopracowali każdy aspekt nowego modelu, między innymi wprowadzili modyfikacje poprawiające aerodynamikę, zastosowali lekkie komponenty oraz zapewnili solidny wzrost maksymalnej mocy.


Najnowsza generacja to najszybszy i najbardziej wszechstronny Civic Type R w historii. Dostępna jest tylko jedna opcja silnikowa – jest to najmocniejszy i najpotężniejszy VTEC Turbo, jaki kiedykolwiek wyprodukowała Honda generujący moc ok. 330 KM. Odpowiednio przekonstruowana, sześciobiegowa przekładnia manualna oferuje szybszą i bardziej bezpośrednią zmianę biegów niż w poprzedniej generacji modelu.

Połączono ją z nowym systemem dopasowania obrotów i funkcją auto blip, które zapewniają perfekcyjną redukcję biegów, aby pomóc w zrównoważeniu samochodu przy wchodzeniu w zakręty. Pozostałe standardowe elementy wyposażenia to między innymi, opracowane specjalnie dla wersji Type R, elementy stylistyczne, dzięki czemu jest on niższy i szerszy od standardowego Civica, z którego wykorzystano jedynie drzwi przednie i klapę bagażnika.

Nowe, aerodynamicznie ukształtowane nadkola w połączeniu z subtelnie, ale efektywnie przeprojektowanymi zderzakami i bardziej wydajnym tylnym spojlerem, oferują znaczący poziom użytecznej siły docisku do nawierzchni. Standardowo montowane są również nowe, szerokie, 19-calowe felgi w matowej czerni, wykonane z lekkich stopów, na które zakładane są opony Michelin Pilot Sport 4S, stworzone z wykorzystaniem hybrydowej mieszanki gumowej, zapewniającej przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni.

We wnętrzu Civic Type R oferuje ten sam wysoki poziom komfortu, praktyczności i wyrafinowania, co nowy Civic e:HEV, dodatkowo podniesiony na wyższy poziom estetyczny i wzbudzający więcej emocji, dzięki zastosowaniu elementów zorientowanych na wysokie osiągi i wykorzystaniu sugestywnego, klasycznego wykończenia Type R w kolorze karmazynowej czerwieni.

Wśród nowych funkcji jest system Honda LogR – wysoce zintegrowany system rejestracji danych, który czerpie informacje z wielu czujników rozmieszczonych w samochodzie. Dostarcza on kierowcy obszerny pakiet danych, przedstawianych w sposób, który ma pomóc w rozwijaniu umiejętności prowadzenia samochodu. Za pośrednictwem centralnego ekranu dotykowego parametry takie jak przeciążenia w jednostkach G, siły działające na opony, jak również istotne poziomy temperatury czy ciśnienia są prezentowane w przejrzystych, łatwych do interpretacji formatach.