Jakub Kaczor trzeci w kraju

Z brązowym medalem mistrzostw Polski młodzików w zapasach, wrócił z Raciborza uczeń SP w Strupinie Dużym Jakub Kaczor.

Jakub w drodze do podium w pierwszej walce uległ Grzegorzowi Szczęsnemu (ZUKS Siła Mysłowice). Młody zapaśnik nie poddał się jednak i ze wszystkich swoich kolejnych pojedynków wyszedł zwycięsko. W drugiej i trzeciej walce pokonał Mateusza Huchraka (WLKS Śląsk Wrocław) i Szymona Mastalskiego (ZKS Radomsko). W decydującym o brąz starciu Kaczor pokonał reprezentanta Janowa Lubelskiego Dawida Sowę.

O pechu może mówić Hubert Sidoruk, który w tegorocznym sezonie z każdych zawodów wracał z medalami, w tym sześcioma złotymi. Na podium zdołał stanąć nawet w starszej grupie wiekowej podczas Pucharu Polski Kadetów rozgrywanym w październiku. W Raciborzu pomimo trzech wygranych walk Sidoruk medalu jednak nie zdobył.

W decydujących starciach nieznacznie przegrywał i został sklasyfikowany na piątym miejscu. Na ósmej pozycji mistrzostwa zakończył Filip Zając, a na dziewiątej Oskar Gajos. Zawodników Cementu Gryf Chełm do krajowego czempionatu przygotowywali Dariusz Jabłoński, Mirosław Czwaliński, Zdzisław Biały i Marcin Sadowski. (k)