Jana Pawła II już miejska

Aleja Jana Pawła II przeszła pod zarząd miasta Świdnik

Już nie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a Urząd Miasta Świdnik zarządza al. Jana Pawła II. Jak podkreślają władze miasta, przejęcie drogi pozwoli nie tylko planować jej rozbudowę, ale również lepiej zadbać o bezpieczeństwo kierowców i zwierząt.

Starania o przejęcie drogi Urząd Miasta Świdnik rozpoczął jeszcze w 2019 roku. Wówczas radni jednogłośnie przyjęli uchwałę intencyjną w tej sprawie. Dopełnienie formalności zajęło trochę czasu, ale ostatecznie wszystko udało się sfinalizować po myśli Ratusza.

– Dzisiaj Skarb Państwa reprezentowany przez Starostwo Powiatowe w Świdniku przekazał nam w zarząd tę drogę – informował w ubiegły wtorek, 28 września, wiceburmistrz Marcin Dmowski.

Aleja Jana Pawła II to droga, na której najczęściej dochodzi do kolizji z udziałem zwierząt. Najczęściej są to sarny, które wybiegają z pobliskiego lasu na jezdnię. Wiceburmistrz zaznacza, że miasto, jako zarządca drogi, wprowadzi rozwiązania, które będą zapobiegać takim sytuacjom.

– Niebawem je przedstawimy – dodaje.

Świdniczanie niejednokrotnie sygnalizowali również potrzebę poszerzenia alei o dodatkowe pasy ruchu, gdyż w trakcie zdarzeń drogowych, tworzą się tam olbrzymie korki, a kierowcy nie mają możliwości zawrócenia.

Urząd Miasta ma to na uwadze. Plany poszerzenia al. Jana Pawła II o drugą nitkę są wpisane w założenia Ratusza dotyczące pozyskiwania funduszy unijnych w najbliższych latach. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here