Jarmark „Dobre bo nasze”

Jarmark Produktu Tradycyjnego i Rękodzieła to druga już impreza plenerowa zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Fajsławicach w ramach projektu „Dobre bo nasze – sprzedawaj lokalnie, wspieraj regionalnie”. Jarmark odbył się w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie.

Deszczowa pogoda nie sprzyjała wysokiej frekwencji, jednak ci, którzy wzięli udział w niedzielnym jarmarku, mieli okazję zakupić lokalne potrawy i produkty przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z terenu województwa lubelskiego, a także piękne rękodzieła wykonane przez twórców ludowych. Zebrani rozgrzali się gorącą, aromatyczną zupą chłopską przygotowaną przez Feliksę Gorzkowską. Miłym akcentem wydarzenia był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów szkoły tańca „Viva”, którą prowadzą Rafał Wosiak i Marzena Karwatowska.

Podczas imprezy przeprowadzony został konkurs na najładniejsze „Tradycyjne stoisko targowe”, który wygrało Koło Gospodyń Wiejskich Czajki z gminy Kraśniczyn. Drugie miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich Rożki Kolonia z gminy Żółkiewka, natomiast trzecie miejsce Zespół Kulinarny z Gorzkowa. Wydarzeniu towarzyszył występ zespołu śpiewaczego „Siedliszczanki”, występ artystyczny Piotra Jaworskiego oraz koncert Sentymentalnej Kapeli z Piask Lubelskich. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here