Jarmark tak, sylwester nie wiadomo

Rosnące w zastraszającym tempie ceny energii i obecna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna zmuszają samorządy do zaciskania pasa, aby sprostać najpotrzebniejszym wydatkom. Konieczne są oszczędności, dlatego w tym roku świąteczne iluminacje będą jeszcze skromniejsze niż dotąd. Miasto nie odwołuje jednak jarmarku.

Samorządy w całym kraju coraz mocniej dotyka fala podwyżek. Dlatego niektóre z nich już zapowiedziały, że aby utrzymać podstawowe usługi publiczne i pokryć najpotrzebniejsze koszty, rezygnują z grudniowych imprez i świątecznych dekoracji. Jak będzie u nas?
W ubiegłym roku chełmski Jarmark Bożonarodzeniowy zaczął się 18 grudnia. Na placu Łuczkowskiego były stoiska z lokalnymi przysmakami, pamiątkami, pomysłowymi prezentami świątecznymi czy choinkami, a wieczorem – koncerty na scenie.

Po zmroku można było podziwiać świąteczne iluminacje. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku miejskie obchody świąt bożonarodzeniowych będą miały skromniejszą oprawę.
– Miasto nie będzie w tym roku inwestować w nowe iluminacje świąteczne, również ze względu na wysokie ceny energii elektrycznej tegoroczne dekoracje najprawdopodobniej będą skromniejsze. Jarmark Bożonarodzeniowy jest planowany, natomiast w kwestii sylwestra nie zapadły jeszcze żadne decyzje – mówi Justyna Pietrzyk z Urzędu Miasta Chełm. (pc)