Jaroszek mistrzem

(18 września) Na Bugu w Dubience rozegrane zostały Spinningowe Mistrzostwa Koła Sukces 2022. W zawodach wzięło udział czternaście osób. Pierwsze miejsce zajął Andrzej Jaroszek z wynikiem 2835 pkt. Drugi był Waldemar Michalczuk (1510 pkt.), a trzeci Szymon Chciuk (345 pkt.). Największą rybę zawodów, szczupaka o długości 74 cm, złowił Andrzej Jaroszek.

Puchar Ch.S.M.

(17 września) Na rzece Bug w Dorohusku odbyły się zawody o Puchar Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w spiningu. Startowało 18 zawodników. Z wynikiem 610 pkt. wygrał Sylwester Czwurnóg, tuż za nim uplasował się Stanisław Majchrzak (605 pkt.), a trzeci był Grzegorz Szymik (330 pkt.). Honorowymi gośćmi imprezy byli przedstawiciele Zarządu Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej: Anna i Dariusz Szram. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów pieczę trzymali: Sebastian Oszwa (sędzia główny) i Rafał Marchlewski (sędzia sekretarz).

Gruntowe Mistrzostwa w Dubecznie

(18 września) Na Jeziorze Glinki w Orchówku odbyły się Gruntowe Zawody Wędkarskie o Mistrzostwo Koła PZW w Dubecznie. W rywalizacji wzięło udział 13 osób. W kategorii seniorów wygrał Paweł Łapiński, drugi był Andrzej Płodzień a trzeci Marek Zając. Wśród juniorów zywcieżył Cyprian Sieczka przed Wiktorem Lenc. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez organizatorów. Sędziami zawodów byli Ryszard Bruchacki oraz Mirosław Folusz.

Puchar Sklepu Wodnik

Zarząd koła PZW Wodnik oraz właściciel sklepu wędkarskiego „WODNIK” zapraszają na otwarte zawody towarzyskie o „Puchar Sklepu Wodnik”. Impreza odbędzie się na Bugu w Woli Uhruskiej w sobotę (8 października). Zbiórka przy tzw. stołach o godz. 7:00. Liczba miejsc w zawodach jest ograniczona do 40 osób, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać można się tylko osobiście w sklepie Wodnik (opłata startowa wynosi 50 zł bez względu na przynależność do koła). Można stosować feeder linki, feeder gumy, rurki antysplątaniowe i nęcić bez limitu. Dozwolone są przypony 10-centymetrowe, natomiast odległość dolnej krawędzi koszyka od haczyka musi wynosić minimum 50 cm. Każdy z zawodników musi posiadać siatkę do przechowywania ryb o długości min. 3,5 metra. Łowimy na jedną wędkę. Organizatorzy zapewniają napoje i ciepły posiłek dla wszystkich uczestników, a dla najlepszych cenne nagrody. (b)